تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۶
رییس دانشگاه فرهنگیان؛

۱۰۰ هزار معلم جدید وارد آموزش و پرورش می شوند

رییس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه بالغ بر ۱۰۰ هزار فارغ التحصیل پیوسته و مهارت آموز دانشگاه فرهنگیان در شهریورماه جاری وارد آموزش و پرورش می‌شوند گفت: ادعا داریم که اگر با این شیب و سرعت جلو برویم تا سال ۱۴۰۲ برای همیشه کف نیاز به نیروی انسانی را حل می‌کنیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، حسین خنیفر درباره آخرین وضعیت آموزش و جذب دانشجومعلمان در دانشگاه فرهنگیان توضیح داد و اظهار کرد: برای سال جدید سهمیه جذب ۲۵ هزار دانشجومعلم جدید تصویب شده است که ۵۰۰ سهمیه متعلق به دانشگاه شهید رجایی  و ۲۴ و ۵۰۰ سهمیه متعلق به دانشگاه فرهنگیان است.

وی افزود:  آماده پذیرش به صورت پیوسته و ناپیوسته هستیم. قرار بود اردیبهشت ماه هم ۳۷ هزار نفر از محل ماده ۲۸ اساسنامه پذیرفته شوند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره میزان فارغ التحصیلان دانشگاه برای ورود به کلاس‌های درس نیز گفت: ۲۰ هزار فارغ التحصیل از دانشجومعلمان ورودی سال ۹۷ خواهیم داشت. بحثی هم مطرح شد که در حال بررسی کارشناسی آن هستیم تا ورودی های ۹۸ را که قاعدتا باید در ۱۴۰۱ فارغ التحصیل کنیم، زودتر وارد آموزش و پرورش کنیم و آنها واحدهای باقی مانده را آخر هفته ها بگذرانند که در این صورت ۲۵ هزار نفر دیگر افزوده می شود.

خنیفر ادامه داد: در این صورت سرجمع بالغ بر ۱۰۰ هزار فارغ التحصیل پیوسته و مهارت آموز در سال جاری خواهیم داشت و در شهریور ۱۴۰۱ بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر تحویل آموزش و پرورش می شوند.

وی در پاسخ به اینکه آیا دوره مهارت آموزی پذیرفته شدگان تا شهریورماه به اتمام می رسد؟ اظهارکرد: دوره مهارت آموزی  افرادی که تحویل می‌دهیم کامل می‌شود و دوره‌های مهارت آموزی پذیرفته شدگان دوره جدید اردیبهشت ماه که ۳۷ هزار نفر می شود تا پاییز به طول می انجامد که روی رقم قبلی اضافه می شود.

رییس دانشگاه فرهنگیان افزود: ادعا داریم که اگر با این شیب و سرعت جلو برویم تا سال ۱۴۰۲ برای همیشه کف نیاز به نیروی انسانی را حل می کنیم و اگر بخواهیم به مقوله ارتقای کیفیت برسیم و از تراکم در کلاس‌های درس بکاهیم، طی سال‌های ۱۴۰۶ تا ۱۴۱۰ این اتفاق محقق می شود.

منبع: ايسنا
این مطلب برایم مفید است
۱۹ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  توراخداچندتاشونا رد کنید شهر بهاران اجگرد معلماش تاریخ گدشتن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  پس تکلیف نیروهای غیررسمی چه میشود؟
  چه راحت کنار گذاشته میشوند با اینهمه زحمت و سابقه و سختی که کشیدن.
  چرا تکلیف گروهای غیررسمی را مشخص نمیکنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام لطفا معلم تخصصی قرآن نیز جذب کنید که قرآن را در ابتدایی معلم قرآن تدریس نماید

 • حامدقربانی
  ۰ ۰

  اگر برای حقوق میخواهید معلم بشید.. اصلا وارد اموزش و پرورش نشید ...

 • محمد
  ۰ ۰

  گور باباتون با این دانشگاه فرهنگیانتون این هم یه تبعیض دیگه هست از همه ی تحصیل کرده ها باید باشه ..اونایی اونجا آموزش میبینن آب هم سرشون نمیشه

 • ناشناس
  ۰ ۱

  آموزش وپرورش رفت برای خودش با جذب معلم های سن بالا وبیسواد

دیگر رسانه‌ها