کد خبر 579334

آغاز بارش باران در برخی مناطق کشور از اواخر چهارشنبه

یک کارشناس هواشناسی گفت: از اواخر چهارشنبه با گذر موج تراز میانی از نوار شمالی کشور در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران بارش باران آغاز خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی با بیان اینکه بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی طی امشب و فردا برای غالب مناطق کشور جوی پایدار و آرام پیش‌بینی می‌شود گفت: پیامد این پایدار بودن جو هوا در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا است.

او ادامه داد: شدت پدیده افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در تهران و البرز در روز چهارشنبه است.

ضیائیان ادامه داد: امشب در کرمان ،جنوب و شرق فارس، جنوب بوشهر، هرمزگان و جزایر واقع در شرق خلیج‌فارس و تنگه هرمز ، جنوب خراسان جنوبی و شمال سیستان‌وبلوچستان بارش پراکنده رخ خواهد داد.

کارشناس هواشناسی اظهار کرد: روز چهارشنبه به‌تدریج با گذر موج تراز میانی از نوار شمالی کشور در بعدازظهر در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل ،گیلان و غرب مازندران بارش باران آغاز خواهد شد.

ضیائیان توضیح داد: تا روز پنجشنبه گستره بارش‌ها نوار شمالی و نوار غربی کشور و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران و دامنه‌های زاگرس مرکزی را دربر خواهد گرفت.

کارشناس هواشناسی یادآور شد: روز جمعه بارش در شمال غرب کاهش‌یافته و در غالب مناطق نوار غربی کشور، سواحل دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز نیز ادامه خواهد داشت.

ضیائیان یادآور شد: در این مدت بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی به‌صورت برف است.

او توضیح داد: روز چهارشنبه تا جمعه دریای خزر و از بعدازظهر پنجشنبه تا اواخر وقت جمعه شمال و غرب خلیج‌فارس مواج است.

کارشناس هواشناسی درباره آب‌وهوای استان تهران هم گفت: آسمان تهران فردا غبار آلود است. بیشترین دمای پایتخت به ۱۵ درجه و کم‌ترین آن به ۷ درجه می رسد.

ارسال نظر