کد خبر 578412
 • صفحه اصلی
 • عمومی
 • پول جریمه‌ها به جیب ما نمی‌ رود / تقریبا ۵۰درصد دوربین‌ های ثبت تخلف خراب است
رییس پلیس راهور؛

پول جریمه‌ها به جیب ما نمی‌ رود / تقریبا ۵۰درصد دوربین‌ های ثبت تخلف خراب است

رییس پلیس راهنمایی رانندگی ناجا تاکید کرد که ریالی از محل اعمال جریمه به افسران و درجه‌داران تعلق نمی‌گیرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، سردار سید کمال هادیان‌فر در جلسه علنی صبح یکشنبه مجلس و در جریان بررسی کلیات لایحه اصلاح قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی اظهار کرد: تبصره‌های ۱ و ۲ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی فرصت ۱۰ ساله‌ای به نیروی انتظامی داد که با توجه به کمبود نیرو از درجه‌داران با شرایط خاص استفاده کنند و در همین ایام هم دوربین‌ها و سامانه‌ها تجهیز شود. این اتفاق به دلیل کمبود منابع رخ نداد. از ابتدای اجرای این طرح از ۶۰۰۰ نفر از سربازان و درجه‌داران استفاده شد که اکنون این تعداد به ۱۲۰۰ نفر از درجه‌داران و سربازان رسیده و طبیعتا در طول پنج سال آینده کمتر هم خواهد شد.

وی ادامه داد: در کل کشور ۴۵۰۰ دوربین ثبت تخلف در راه‌های اصلی و شهرها وجود دارد. فقط در ۷ شهر کشور دوربین ثبت تخلف وجود دارد که ۴۹ درصد دوربین‌ها معیوب است و کار نمی‌کند.

رئیس پلیس راهنمایی رانندگی ناجا اظهار کرد: طبق قانون، وزارت راه و شهرسازی مسئول توسعه دوربین‌هاست که باید بحث توسعه را از وزارت راه و شهرسازی پیگیر شد ولی ریالی از محل اعمال جریمه به افسران و درجه‌داران تعلق نمی‌گیرد و به خزانه می‌رود ۳۰ درصد آن برای شهرداری، ۳۰ درصد وزارت راه و شهرسازی، ۲۰ درصد صندوق خسارت‌های بدنی بیمه مرکزی و ۲۰ درصد برای حوزه توسعه فرهنگ رانندگی است، با این وجود طبق گزارش‌ها بخش زیادی از این پول‌ها هم به دستگاه‌ها واریز نشده است.

هادیان‌فر تصریح کرد: ۱۷۸ کد جریمه وجود دارد که فقط سربازان آموزش‌دیده آن را اعمال می‌کنند و درجه‌داران به ۶۱ کد دیگر رسیدگی کرده و دادن نمره منفی در صلاحیت سربازان نیست.

وی در پایان با اشاره به انتقادهایی مربوط به ساعات ممنوعیت تردد شبانه اظهار کرد: ما در این موضوع نقشی نداریم و تنها به عنوان ضابط عمل می‌کنیم. این موضوع مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

ارسال نظر

 • محمد
  ۱ ۰

  بازدارندگی زمانی محقق میشود که پلیس با استتار در خیابانها و آزاد راهها مردم را غافلگیر نکند

 • ناشناس
  ۱ ۰

  این سوال رادارم آیا ماشین‌ها کرونا را جابه جامیکنند یا مسافر با وسیله عمومی جا به جای کرونا موثر نیست واین جریمه‌ها سنگین برای جیست

 • سعید
  ۰ ۰

  بنده در سال ۹۹ مجوز تردد از فرمانداری کاشان گرفتم چون پدرم در بیمارستان بهشتی کاشان فوت کرد امسال برای پرداخت خلافی مراجعه کردم تمامی تردد ها جریمه شده بودم اعتراض کردم گفتن باید از فرمانداری تهران مجوز میگرفتی فرمانداری کاشان نباید مجوز میداده و تخلف کرده به همین دلیل باید جریمه ها رو پرداخت کنید وقتی به همین راحتی دستتون رو میکنید تو جیب ملت توقع چی رو دارید