کد خبر 576973
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی:

امسال در هیچ شهری راهپیمایی ۱۳آبان نداریم

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: شعار محوری بزرگداشت یوم الله ۱۳ آبان " ایستادگی و مقاومت مردم ایران رمز افول سلطه استکباری آمریکاست" است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  ایسنا،  مجتبی اشجری صبح روز سه شنبه -یازدهم آبانماه- در نشست خبری برگزاری روز ملی ۱۳ آبان اظهار کرد: شعار کوبنده و ضداستکباری مرگ بر آمریکا اصلی‌ترین و محوری‌ترین شعار همه ساله و امسال طنین‌انداز خواهد شد. خشم مقدس مردم ایران با سر دادن این شعار دوباره تجلی پیدا می‌کند. ۱۳ آبان یکی از مهمترین روزهای انقلاب اسلامی در تاریخ معاصرمان است. روزی که رهبر انقلاب از آن به عنوان روز تجلی دوباره آزادگی و شجاعت و غیرت در ملت مسلمان نام بردند.

وی افزود: ۱۳ آبان روز تجلی اقتدار جوانان ایران در برابر توطئه دشمنان و استکبار است و انشاالله با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به خوبی برگزار می‌شود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به اهداف ستاد برگزاری روز ملی مبارزه با استکبار جهانی اظهار کرد: تاکید بر همیشگی بودن مبارزه با استکبار، ارتقا آگاهی مردم و نسل جوان نسبت به سیاست‌های خصمانه آمریکا و تبیین شعار استراتژیک "مرگ بر آمریکا"، تبیین اندیشه‌های امام راحل و مقام معظم رهبری درباره ماهیت آمریکا و جنایت آن در منطقه و جهان، تجلیل از دانش آموزان و دانشجویان به عنوان پیشوایان حرکت‌های انقلابی است.

اشجری اضافه کرد: گرامیداشت روز ۱۳ آبان به صورت اجتماع مردمی انجام می‌شود و انشاالله با واکسیناسیون عمومی که دولت سیزدهم انجام داده است شاهد فروکش کردن این بیماری باشیم.

وی تصریح کرد: شعار محوری بزرگداشت این روز "ایستادگی و مقاومت مردم ایران رمز افول سلطه استکباری آمریکاست" است. ستاد برگزاری در همه شهرها شکل گرفته است و برنامه‌های امسال ستاد بزرگداشت روز ۱۳ آبان حول دو محور تبیینی و محوری انجام می‌شود. بیش از چهار هزار نشست روشنگری و بصیرتی در فصلی مجازی و حضوری انجام می‌شود. اتحادیه انجمن‌های اسلامی و بسیج دانش آموزی برنامه‌های عمده‌ای را تدارک دیدند.

قائم مقام شورای هماهنگی انقلاب اسلامی ادامه داد: مراسم نشست ضد استکباری در قم روز پنجشنبه ساعت چهار عصر با سخنرانی آیت الله مقتدایی برگزار می‌شود. ۱۵۰ برنامه شب شعر و محفل انس در تمام کشور برگزار می‌شود. ۱۴۰ یادواره شهدای دانش‌آموز و استمرار طرح "لاله‌های روشن" نیز برگزار می‌شود. پویش روز ملی مبارزه با استکبار جهانی به شکل "اجتماع" برگزار می‌شود و پیش از این روز در فضای مجازی نیز برگزار می‌شود و مردم می‌توانند در سایت مربوطه حضور خود را اعلام کنند و قطعنامه سراسری روز ملی را در پایان تأیید کنند. ۱۱۷ برنامه فرهنگی هنری در قالب‌های مجازی و حقیقی در سازمان فرهنگی شهرداری در این راستا نیز برگزار می‌شود.

اشجری ادامه داد: ما معتقدیم باید برای برگزاری روز ملی مبارزه با استکبار جهانی از دهه اول محرم الگو گرفته شود، به شکلی که ما از یک هفته قبل برنامه‌ها رو شروع کنیم و در روز ۱۳ آبان شاهد اجتماع مردمی باشیم.

وی تصریح کرد: با رعایت توصیه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد ملی در بیش از ۸۰۰ شهر ساعت ۱۰ صبح روز پنجشنبه برگزار می‌شود. در هیچ شهری راهپیمایی نداریم و این مراسم فقط به شکل اجتماع با شکوه در محل‌های غیر مسقف که عمدتاً در میادین و خیابان‌های شهرها خواهد بود، برگزار می‌شود. همچنین نواخته شدن زنگ استکبار ستیزی را خواهیم داشت و این ویژه برنامه ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه ۱۲ آبان در ۱۱۰ مدرسه در سراسر کشور با استفاده از شبکه شاد برگزار می‌شود. علاوه بر این در ۱۲ آبان در دبیرستان شهید کدخدایی واقع در میدان پاستور توسط آقای کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش نواخته می‌شود. همچنین خطبه‌های نماز جمعه ۱۴ آبان به موضع استکبارستیزی اختصاص دارد.

قائم مقام شورای هماهنگی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: ایجاد ایستگاه سیار واکسیناسیون کرونا در محل اجتماع مراسم هم در تهران و هم در مراکز استان‌ها در نظر گرفته شده است. در مراسم تهران دکتر حسین سلامی فرمانده کل سپاه سخنران اصلی مراسم هستند، البته در کنار سخنرانی اجرای مداحی حماسی، گروه‌های سرود و بیانیه دانشجویی و دانش آموزی نیز قرائت می‌شود. مراسم تهران مقابل لانه جاسوسی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

ارسال نظر