کد خبر 559818

یک مقام مسئول خبر داد؛

تمدید مهلت خرید کتاب های درسی توسط آموزش و پرورش

معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: ۲ میلیون و ۱۱۰ هزار دانش آموز هنوز کتاب‌های درسی خود را خریداری نکرده‌اند، بنابراین مهلت خرید اینترنتی کتاب‌ها را تا ۲۰ شهریور تمدید می‌کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، محمد علوی تبار گفت: ۱۲ میلیون و ۸۸۹ هزار دانش آموز نسبت به خرید اینترنتی کتاب‌های درسی خود اقدام کرده اند، اما هنوز ۲ میلیون و ۱۱۰ هزار دانش آموز کتاب‌های درسی خود را خریداری نکرده اند و ما مهلت خرید اینترنتی کتاب‌های درسی را تا ۲۰ شهریور تمدید می‌کنیم.

وی افزود: دانش آموزانی که کتاب‌های خود را خریداری نکرده اند بیشتر در مقطع متوسطه دوم نظری و کار و دانش هستند که علت آن هم تأخیر در انتخاب رشته تحصیلی و ثبت نشدن اطلاعات دانش آموزان در سامانه سیدا و پادا است.

علوی تبار تأکید کرد: دانش آموزانی که ثبت نام خود را در سامانه سیدا و پادا انجام نداده اند مجاز به خرید کتاب درسی در سامانه فروش کتاب درسی نیستند و در صورت تأخیر در ثبت اطلاعات خود کتاب‌های درسی خود را با تأخیر دریافت خواهند کرد.

معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تصریح کرد: ۱۴۶ میلیون جلد کتاب درسی امسال برای ۱۵ میلیون دانش آموز چاپ شده و مشکل کمبود کتاب درسی نداریم.

علوی تبار افزود: دانش آموزانی که نسبت به خرید اینترنتی کتاب‌های درسی اقدام کرده اند از ۲۰ شهریور می‌توانند کتاب‌های خود را از مدرسه محل تحصیل دریافت کنند.

وی یادآور شد: توزیع کتاب‌های درسی امسال تنها از طریق مدارس انجام می‌شود و هیچ کتاب فروشی مجاز به فروش کتاب درسی نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر