کد خبر 551307

شرایط جسمانی تحصیل در دانشگاه فرهنگیان چیست؟

برخورداری از سلامت کامل تن و روان و شرایط مناسب جسمانی برای حسن انجام وظایف وظیفه معلمی از یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان است.

به گزارش اقتصادآنلاین، برخورداری از سلامت کامل تن و روان و شرایط مناسب جسمانی برای حسن انجام وظایف وظیفه معلمی با تایید پزشک معتمد واجد شرایط آموزش و پرورش با ملاک‌ها و معیارهای ذیل برای پذیریش در دانشگاه فرهنگیان الزامی است:

توانایی و مهارت گفتاری (توانایی رعایت مخارج تمام حروف و ادای کلمات و عبارات به طور کامل و صحیح و نداشتن لکنت زبان به هر میزان)

قدرت بینایی:  قدرت دید هر چشم حداقل پنج دهم یا هر دو چشم بدون عینک و لنز (حداقل  ده بیستم) و نداشتن کور رنگی و انحراف چشم.

پس از اصلاح با عینک و لنز داشتن دید 10/10 هر چشم و داشتن دید حداقل 16/20  در دو چشم الزامی است.

هر نوع نقص میدان بینایی در یک یا هر دو با چشم.

دوربینی غیرقابل درمان ونیستاگموس شدید هر دو چشم.

ضایعات وسیع، شدید و غیرقابل درمان در هر دو قرنیه .

کور رنگی (برای رشته‌های آموزش ابتدایی و رشته‌های گروه هنر و رشته‌هایی که شناخت رنگ و طیف نوری در آنها ضروری است) ممنوع بوده و در بقیه رشته‌ها بلامانع است.

نابینایی در یک چشم.

قدرت شنوایی: توانایی شنیدن صداها و اصوات معمولی، نداشتن نقص شنوایی (کم‌شنوایی متقاضی نباید بیش از 30 دسیبل باشد).

قد و وزن با توجه به مقتضیات هر استان و متناسب با وظایف شغل معلمی به تشخیص اداره کل آموزش و پرورش استان مربوط طبق ضوابط و مقررات در مرحله مصاحبه تخصصی و انجام معاینات پزشکی مورد سنجش قرار می‌گیرد.

 تغییر شکل مادرزادی یا اکتسابی اندام‌ها و داشتن کراهت منظر در اثر سوختگی، سوانح یا دیگر عوامل در صورت، قسمت‌های ظاهری و نمایان بدن.

نداشتن نقص عضو مشهود و موثر در انجام وظایف حرفه‌ای معلمی بر اساس تشخیص پزشک معتمد واجد شرایط.

عدم ابتلا به بیماری‌های مزمن و صعب‌العلاج از قبیل دیابت، سیروز کبدی، آسم، نارسایی کلیه، بیماری‌های قلبی، اسکروز آن پلاک، پارکینسون و بیماری‌های خونی نظیر لوسمی -کم خونی شدید مقاوم به درمان، تالاسمی ماژور و هر نوع بیماری شناخته شده موثر در انجام وظایف معلمی به تشخیص پزشک معتمد واجد شرایط.

سایر موارد: بیماری‌هایی که بر اساس تشخیص پزشک معتمد آموزش و پرورش مانع انجام وظایف حرفه‌ای باشد.

احراز سلامت روانی بر اساس نظر روانشناس متخصص و معتمد آموزش و پرورش دارای نظام روانشناسی از سازمان روانشناسی و مشاوره.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۴ ۱

  معلمی را با عشق شروع کنی آری عالیست ،ولی معلمی شغل نیست بعد ۳۱ سال کار در شغل دبیری الان در بازنشستگی حقوقم اندازه یک دیپلم در ارتش نیست.اشپز بی سواد شرکت نفت بی سواد ۳ برابر حقوق منو در بازنشستگی میگیرد.معلم باید عاشق باشد من اگر از دنیا برم دوباره بصورت آدم برگردم معلم میشوم.

 • علیرضا
  ۴ ۱

  بهترین کار دنیا و ماموریت دنیا همانا معلمی است، با اینکه متاسفانه در این 40 سال مورد ظلم حرامیان قرار گرفته است اما با م معلمی بهترین کار است. ح امیان قصد کردند که این کار را به درجه پایین افکنند اما شکست خواهند خورد و خورده اند. بنده در این 27 سال حتی یک متر زمین و... از دولت ها دریافت نکرده ام با آنکه نیاز دارم و این ظلم را خدا جواب خواهد داد. روزی خواهد رسید که این سرزمین از این حرامیان پاک خواهد شد و روزی خواهد رسید که آنان را در جهنمی دهشتناک خواهم دید. آمین

 • ناشناس
  ۰ ۵

  همتون پول پولی هستید پس اون کارگر روز مزد که زیر گذر وامیسته که آیا پولی امروز گیرش بیاد یا نیاد چی؟ همتون سر وته یه کرباسین حرف از عاشق شدن میزنین اما پول رو هم پیش میکشند

 • سارا
  ۰ ۱

  من ازمعلمی بیزارم.دایما میگن اینقدرحقوق اضافه شدولی خبری نیست.فقط های وهو.یکی از اقوام ما دوسال رفت بانک مهر.بعدش بهترین خونه و ماشین وباغ.شوهرمن معلمه اولش که یازده سال روستا بودیم.بعدشم باهزارقسط ووام خونه ساختیم تااخرعمرمون بایدقسط بدیم.نه مسافرت درست حسابی نه هیچی

 • ناشناس
  ۰ ۰

  والا حالا که در آستانه بازنشستگی هستم میگن تقاضای استمرار خدمت بدید رتبه بندی اجرا خواهد شد
  چون که کمبود معلم دارن یه جوری میخوان معلمارو نگه دارن که کارشون راه بیوفته
  به چه امیدی بمونیم ؟با این حقوق بخورو نمیر داریم بازنشست میشیم اونم همش قصد این بانک و اون بانک
  واقعا جای تاسف داره😌😔