کارنامه سبزها در آموزش و پرورش استخدام می شونـد؟

روابط عمومی آموزش و پرورش درباره تعیین تکلیف پذیرفته نشدگان آزمون استخدامی این وزارتخانه گفت: با توجه به تصمیمات پیشین ، این افراد باید مجدد در آزمون استخدامی شرکت کنند و با کسب حد نصاب نمره جذب شوند.

کارنامه سبزها در آموزش و پرورش استخدام می شونـد؟

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، عده ای از شرکت کنندگان در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش هفتم تیرماه با ادعای داشتن کارنامه سبز مقابل این وزارتخانه تجمع کردند.

این افراد که برخی از آنها شرکت کنندگان سال ۹۹ و ۹۸ آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش هستند، مدعی شدند که در این آزمون حد نصاب نمره را دریافت کرده اما این وزارتخانه به دلیل محدودیت در ظرفیت از انجام فرآیند مراحل استخدام آنها را منع کرده است.

دارندگان کارنامه سبز به افرادی گفته می شود که در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش پذیرفته شده اند و صلاحیت علمی خود را برای حرفه معلمی ثابت کرده اند اما به دلیل ظرفیت محدود در مصاحبه رد شده اند.

براین اساس، این موضوع را از آموزش و پرورش پیگیری شد. و روابط عمومی این وزارتخانه اعلام کرد: هرچند که محدودیت برای استخدام وجود دارد اما این ادعا درست نیست که  تجمع کنندگان نمره قبولی را  در آزمون کسب کرده اند.

براساس اعلام روابط عمومی آموزش و پرورش، بیشتر افرادی که امروز تجمع کرده اند، حد نصاب نمره در آزمون را دریافت نکرده اند، اما وزارت آموزش و پرورش برای رسیدگی به این موضوع از سازمان سنجش آموزش کشور درخواست کرد تا وضعیت آزمون آنها را دوباره بررسی کند.

در ادامه توضیح روابط عمومی آموزش و پرورش چنین بیان شد که  امکان بررسی مجدد وضعیت این افراد برای سازمان سنجش آموزش کشور میسر نبود، بنابراین تصمیم بر این شد که آنها  دوباره امسال در آزمون استخدامی شرکت کنند و با کسب حد نصاب نمره در این وزارتخانه جذب شوند.

روابط عمومی آموزش و پرورش عنوان کرد که با توجه به اعتبار ۲ ساله نتایج آزمون استخدامی، برخی از افراد شرکت کننده در آزمون سال ۹۸ هم به جمع تجمع کنندگان پیوستند اما این افراد برای جذب در آموزش و پرورش باید در آزمون شرکت کرده و با کسب حد نصاب نمره پذیرفته شوند.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۰

  باسلام استخدام مربوط به فرزندان ایثارگران در مدارس غغیر انتفاعی.با ده سال سابقه کار وگزینش اموزش وپرورش.درحال خدمت میشود.یاخیر.به زبان سرمایه داران این بخش خصوصی انان را نیرووی ازاد خطاب میکنند.اما زیر نظر اموزش وپرورش وبا گزینش انان باید شروع به کار کنند.تکلیف اانان با کی وکدام سازمان نظارت بر اجرای قانون ایثارگران است.رییس کمسیون اصل نود .شما که درسخنان حمایت از ایثارگران واگر شکایت دارند به ما ارجا دهند.ایثار گران .لطفا اینن یک مورد.شکایت ددر مورد دو گانگی قانون استخدامی معلمان غیرانتفاعی.من نامه ز ایثاارگرران کرج به اموزش وپرورش کرج برای فرزندم بردم ولی قبول نکردننند.ده سال سابقه کار با گزینش اموزش وپرورش مشغول کار است اما گویا انان جزو افراداین جامعه بحساب نمی ایند..یا قرار دادی وپیمانکاری یاشرکتی سرپوش حمایت از سرمایه داران است .ومثل زمان گذشته برده داری با تلفظ جددید.وحمایت فانون.باب شده .خواهشمندم این قانون فاصله طبقاتی را در مجلس انقلابی باز نگری وکارشنااسی شود وعواقب باز دهی درر جامعه را در مدت ای چندد سال گذشته برسی شود تا حمایت قانونن برای همگان یکسان باشد وعدالت اجتماعی.ددرست انجام گیرد .کدملی این حقیر به شرح زیل.۰۴۲۱....هست.جهت اثبات با مدرک معتبر.تلفن ۰۹۳۵۴... میباشد.جهت خبر. دادرسی.

 • ناشناس
  ۱۶ ۲

  اخه این چه عدالتی هست که ازش دم میزنین ما ازمون دادیم قبول شدیم اموزش و پرورشم نیرو کم داره چرا نباید استخدام بشیم؟چرا باید امتحانی رو بدیم که قبلا ازش موفق بیرون اومدیم؟تکلیف امثال من که بخاطر شرط سن نمیتوونیم دوباره شرکت کنیم چیه؟؟؟چرا باید سرجای خودم نباشم و بخاطر ماهییک میلیون و پونصد روزی ده ساعت کارگری کنم؟؟؟این کجای عدالته؟؟؟

 • ناشناس
  ۲۲ ۲

  استخدام حق مسلم کارنامه سبزها هست

 • ناشناس
  ۱۳ ۳

  واقعا متاسفم واستون.
  منی ک کرایه خونه و وام دارم و ب سختی دارم زندگیمو میگذرونم سه ماه از وقتمو خرج این آزمون کردم و قبول شدم اونم با میانگین ۷۰ درصد و به علت ظرفیت محدود رد شدم این انصافه با مدرک ارشد و چندین مقاله پذیرفته شده در مجلات معتبر برم کارگری کار کنم تو این هوای ۶۰ درجه پس عدالت کجاست، چرا با اینهمه کمبود نیرو دست رد به سینه ی ما میزنید تا کی دلخوش باشیم ب این زندگیییییی.

 • ناشناس
  ۹ ۲

  اخه این چه عدالتیه که ما تو ازمون موفق شدیم ولی باید تا اخر عمرگرفتار باشیم چون شرایط سنی نمیشه باز شرکت کنیم

 • 0000
  ۸ ۰

  کاش اونایی که تصمیم میگیرن میفهمید ن که کارگری با مدرک ارشد اونم 2000کیلومتر دور از خونه و حین تدریس تو دانشگاه و چهار ماه معطلی فقط به خاطر اعلام نتایج و کاش فرزندان اونا هم تو این شرایط قرار بگیرم
  ببیند بچه های مردم چی می کشن

 • فریده
  ۸ ۳

  پارسال نفراول آزمون دررشته خودم شدم رقیبم بانمکه پایین‌ترین مقاله داشت استخدام شد ترابه خدااین انصافه بااین سختی درس می‌خونیم راحت حقمونواززمون میگیرن

 • عاطفه اکبرپور
  ۴ ۴

  سلام.این بی انصافی هست که فقط کارنامه سبز ۹۹ استخدام شن. ما که سال ۹۸ با اختلاف نمره خیلی کم قبول نشددیم چه گناهی کردیم؟ باید هر دو سال رو در نظر بگیرن

 • متین
  ۷ ۳

  به خاطر خدا امسال شرط سنی رو حداقل به ۴۰برای کارشناسی و۴۵برای ارشد ودکتری تغییر بدن وتبعیض قا ئل نشن فقط یه بار

  • ناشناس
   ۲ ۵

   آخه عزیزم معلم ۴۰ یا ۴۵ ساله که حال و حوصله ۳۰ سال تدریس رو نداره و ظلم به دانش آموز میشه

 • M
  ۴ ۱

  من وخیلی ازدوستان کارنامه سبزتحصیلات ارشدبه بالا داریم کلی زحمت کشیدیم وچندین بارکارنامه سبزشدیم چراتواین مملکت بایدبیکارباشیم؟چرانبایداستخدام بشیم ؟

 • یاسمن
  ۵ ۱

  ای کاش آموزش پرورش بهانه محدودیت استخدام نداشت و حداقل کارنامه سبز هارو استخدام می‌کرد کاش یک مسئول بود که پیگیری می‌کرد چرا که حق مسلم کارنامه سبزهاست که استخدام شوند چون مصاحبه یک فرمالیته هست

 • حکیمه محمدی
  ۲ ۰

  با سلام من در آزمون سال 90رشته مشاوره قبل شدم از مصاحبه هم قبول شدم ولی گذاشتن ذخیره تکلیف من چیه حق ما پایمال شده

 • فاطمه تقی پور
  ۳ ۰

  چرا با وجود کمبود ششدید نیرو از کارنامه سبزها مایه نمیزارید ما چقد باید عذاب قبر بکشیم استرس بکشیم که کار مورد علاقه و مطابق شان خودمون رو پیدا کنیم

 • ابراهیم درویش زاده
  ۰ ۰

  سپت نام کرونا

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مگر نمن چند هزار بازنشسته داریم چرا این ها را رد میکنند انشا الا همیه انها استخدام مشن

 • سعید
  ۰ ۰

  من آزمون استخدامی شرکت کردم تمام مراحل قبول شدم .حتی گزینش محلی هم شدم.ولی گذاشتنم توی لیست ذخیره...سوال من اینه.اگه نمره قبولی نیاوردم چرا گزینش محلی شدم.حالا که گزینش شدم هیچ مشکل گزینشی هم نداشتم چرا استخدام نشدم.الانم بخاطر شرایط سنی نمیتونم ازمون بدم.کجای این عدالته..آقایان مسئول اون دنیا بایدجواب منو بدین که زندگیمو نابود کردین...بخاطر بیکاری هنوز مجردم...افسردگی گرفتم..چرا هیچ نظارتی ندارین