کد خبر 532825

واکسیناسیون معلمان شرط بازگشایی مدارس

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از احتمال حضوری شدن مدارس از اول مهر در صورت واکسیناسیون معلم‌ها خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، قاسم احمدی لاشکی امروز (یازدهم خرداد) در کرمانشاه در جمع خبرنگاران با اشاره به درخواست وزیر آموزش و پرورش مبنی بر واکسیناسیون معلم ها تا قبل از آغاز سال تحصیلی جدید از ستاد ملی کرونا، اظهار کرد: بر اساس مصوبات این ستاد باید کار واکسیناسیون معلم ها یک ماه قبل از بازگشایی مدارس انجام شود که در صورت تحقق این امر مدارس با رعایت شیوه نامه های بهداشتی به صورت حضوری بازگشایی خواهند شد.

 احمدی لاشکی تاکید کرد: اگر واکسیناسیون یک میلیون معلم که عدد کمی هم نیست، تا قبل از آغاز سال تحصیلی جدید قطعی شود، بازگشایی مدارس در مهر ماه به صورت حضوری و با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی انجام می شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در خصوص واکسیناسیون دانش‌آموزان نیز گفت: تا این لحظه در هیچ کشوری واکسیناسیون افراد زیر 18 سال تجویز و انجام نشده، لذا تا زمان تجویز احتمالی واکسن برای افراد زیر 18 سال، مدارس در صورت واکسیناسیون معلم ها با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و در نظر گرفتن نکاتی مثل زدن ماسک، رعایت حداقل تعداد دانش‌آموز در یک کلاس، تهویه کلاس درس و ... به صورت حضوری بازگشایی خواهند شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۱ ۰

    پس دانش آموزان چی؟ماکه واکسن نزده ایم ؟کرونا ما راتهدید نمیکنه؟ اگر دانش آموز یا دانش آموزانی کرونا داشته باشن وبی علامت باشن تکلیف چیه؟

  • ناشناس
    ۰ ۰

    اول باید دانش آموزان را واکسن بزند در غیر اینصورت دوباره باعث افزایش کرونا دربین خانواده می شود