کد خبر 528535

مسئولیت "مهدهای کودک" به آموزش و پرورش واگذار شد

پرونده کودکان در بیش از ۱۷ هزار مهدهای کودک کشور به آموزش و پرورش واگذار شد و از این پس صدور و تمدید مجوز فعالیت مهدها توسط آموزش و پرورش انجام خواهد شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم ، سرانجام مهدهای کودک پس از کش و قوس‌های فراوان به وزارت آموزش و پرورش تحویل شد و بر همین اساس از این پس صدور و تمدید مجوز مهدهای کودک از طریق وزارت آموزش و پرورش صورت خواهد گرفت.

همچنین براساس نامه‌ای که در تاریخ ۲۷ اسنفد ماه ۹۹ از سوی قبادی دانا، رییس سازمان بهزیستی کشور به ادارات بهزیستی سراسر کشور ارسال شده از این پس این سازمان هیچ نقشی را در ارتباط با صدور، تمدید و نظارت بر مهدهای کودک ندارد.

جلسه‌ای نیز روز گذشته با حضور نمایندگان وزارت آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی برگزار شده است و در این جلسه به موضوع واگذاری مهدهای کودک به صورت صددرصد به آموزش و پرورش تأکید شده است.

براساس آمار، بالغ بر ۱۷ هزار و ۵۰۰ مهدکودک و روستامهد در سراسر کشور فعال هستند که تا پیش از این صدور مجوز و تمدید آن و نظارت توسط بهزیستی انجام می‌شد که از این پس تمامی این فرآیند از سوی آموزش پرروش صورت می‌گیرد.

این در حالی است که تعدادی روستامهد تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار داشتند که از سوی وزارت رفاه یک وعده غذای گرم در روستامهدها توزیع می‌شد که با واگذاری این مهدها، تکلیف توزیع یک وعده غذای گرم هنوز مشخص نیست.

سعید بابایی؛ مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور نیز پیش از این از واگذاری صفر تا صد مهدهای کودک به وزارت آموزش و پرورش با تشکیل سازمان ملی کودکان و نوجوانان خبر داده بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    خدا رحم کند ! مهدهای کودک زیر مجموعه آموزش پرورش شدند و از فردا برای مهدکودک کتاب های گاج و قلم چی منتشر میشود ! سیستم آموزشی کم فشل و پنچر است ، مهدهای کودک هم رفت زیر مجموعه آموزش و پرورش با آن مدیریت مشعشع و درخشان ! فقط آمادگی و مهدکودک از شر سیستم غلط آموزشی در امان مانده بود که بحمد الله با مصوبه اخیر باید از 5-6 سالگی کودکان را قتلگاه بفرستیم ! 12 الی 20 سال یادگیری محتوای نامربوط و هجویات کم بود ! مهدکودک هم به آن اضافه شد ! سر فصل های آموزش در مهدهای کودک : انقلاب کبیر فرانسه ، فلسفه و علت انقلاب اسلامی توسط امام خمینی ، در سقیفه بنی ساعده چه گذشت ؟ ، علت انقلاب در کشورهای عربی و...... !