کد خبر 525743

پرسش از یک مقام مسئول؛

تاثیر رتبه بندی در حقوق معلمان چقدر است؟

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش درباره موضوع رتبه بندی معلمان توضیحاتی داد و اجرای آن را برای افزایش شان و جایگاه معلمی حائز اهمیت دانست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، قاسم احمدی لاشکی با بیان اینکه نظام رتبه بندی معلمان در یک دهه مورد بحث است و در سند تحول بنیادین به عنوان موضوع اثرگذار در کار معلمان دیده شده است اظهار کرد: قانون گذار در ماده ششم توسعه اعلام کرد رتبه بندی باید به تصویب دولت برسد که تا امروز آنچه اتفاق افتاد صرف اینکه حقوق تامین شود مطرح شد و 2 بار دولت‌های مختلف درباره رتبه بندی صحبت کردند.

وی افزود: در سال 94 و 98 هیات وزیران مصوبه ای درباره این موضوع داشت آنچه برابر قانون است برای افزایش حقوق و 50 درصدی افزایش حقوق وجود دارد اما رتبه بندی به دنبال افزایش جایگاه و شان معلمان است.

احمدی لاشکی ادامه داد: به دنبال این موضوع هستیم که از معلم پایه آغاز کنیم و در 5 رتبه مربی، حرفه ای، سلامت و راهبر معلمان را دسته بندی کنیم و جایگاه آنان را افزایش دهیم تا انگیزه معلمان افزایش پیدا کند. در رتبه بندی 25 درصد حقوق به فوق العاده مستمر حقوق معلمان اضافه می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • فرهنگی
  ۲ ۰

  لطف درست بیان کنید که مبلغ افزایش در رتبه بندی چقدر است

 • ناشناس
  ۲ ۰

  با سلام کدوم رتبه بندیء؟؟!!!

 • سید حسین
  ۳ ۲

  احسنت بر معلمان شجاع ایران اجرکم عندالله

  • ی
   ۵ ۰

   پول راحت واضافه می گیرند برای این خاطر احسنت می گویید

 • سیده زهرا گوهری
  ۲ ۱

  سلام اینهمه دارند ازما آزمون میگیرند فقط برای افزایش25 در صد افزایش

 • ناشناس
  ۳ ۱

  نمی خواهم از همه قشر آموزش و پرورش گلایه کنم ولی فرزندم سال یازدهم تجربی هست بعد از عید نوروز تا حالا تنها کلاسی که مرتب تشکیل شده شیمی بوده بقیه کلاسها دبیرها حاضر نشدن یک کلاس زبان یا فیزیک یا ریاضی نداشته امیدوارم به فکر حقوق حلال باشن

 • من معلم شاگردانم سفره رتبه بندي پهن ميكنم جلوي من جاي بسم الله وتعارف دارد
  ۰ ۰

  پهن کنندگان سفره رتبه بندي تعارفى بکنندبه معلمان انقلاب استخدام58بازنشستگان88

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام وعرض ادب واحترام
  جناب آقای وزیر خوب فرهنگیان را موردتمسخر خود قرار میدهیداین طرح تمام وقت چی بود که برای پرکردن کلاسهایتان ازآن استفاده کردید وکلی هم مانور دادید که بیاید شرکت کنید تو بازنشستگی تاثیر داره ،کلاساتونو پر کردید اما این طرح هم مثل طرح های دیگر تون ناتمام موند این بود تاثیر این طرح در باز نشستگی .

 • .
  ۴ ۱

  حیف نیست حقوق معلمان را افزایش می دهید