کد خبر 525711

سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

کاهش دما در سواحل دریای خزر

کارشناس هواشناسی گفت: طی سه روز آینده در بسیاری از مناطق کشور، افزایش ابر، رگبار باران و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی، با بیان اینکه در سه روز آینده در استان‌های خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و دامنه‌های جنوبی البرز، افزایش ابر، رگبار باران و گاهی وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود گفت: در استان‌های زنجان، قزوین ، البرز و تهران به ویژه در اوایل شب افزایش ابر، رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی  پیش بینی می‌شود.

او ادامه داد: در مناطق کوهستانی و مستعد صاعقه و بارش تگرگ دور از انتظار نیست.

ضیائیان یادآور شد: روز شنبه بارش در دامنه‌ها و ارتفاعات البرز و سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور خواهد بود همچنین در شمال خراسان رضوی و خراسان شمالی هم شدت خواهد داشت.

این کارشناس هواشناسی توضیح داد: روز یکشنبه در نوار شرقی کشور مناطقی از اصفهان، شمال و غرب و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در زنجان، قزوین و البرز و همچنین در غرب سواحل دریای خزر استان‌های همدان ، مرکزی و قم به ویژه در ساعات بعد از ظهر رگبار باران پیش‌بینی می‌شود.

او یادآور شد: از امروز  تا فردا کاهش محسوس دما در سواحل غربی دریای خزر خواهیم داشت و  دریای خزر نیز  مواج است.

ضیائیان همچنین درباره آب و هوای استان تهران گفت: آسمان تهران فردا ابری است و  بعد از ظهر افزایش ابر رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود. بیشترین دمای تهران ۲۶ و کمترین آن ۱۶ درجه خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر