کد خبر 524749

سازمان هواشناسی؛

دمای هوا تا ۸ درجه کاهش می‌یابد

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: ۲ روز آینده کاهش نسبی دما بین ۵ تا ۸ درجه در غرب و شمال غرب، همچنین شمال شرق کشور و دامنه جنوبی البرز خواهیم داشت و از سه‌شنبه تا پنج‌شنبه هفته جاری در این مناطق ۵ تا ۱۰ درجه افزایش می‌یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس ؛ صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت بارش‌ها و شرایط جوی روزهای آینده در کشور اظهار داشت: بعدازظهر امروز و امشب رگبار، رعد و برق، باد شدید موقت و احتمال وقوع تگرگ در برخی مناطق استان‌هایی نظیر خراسان جنوبی، خراسان رضوی، اصفهان، سمنان، سیستان و بلوچستان، شمال و شرق فارس، هرمزگان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: امروز شدت بارش‌ها در خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، سمنان، هرمزگان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات مازندران، دلیجان، زنجان، قزوین و برخی مناطق استان تهران است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز آینده 12 اردیبهشت سامانه‌های بارشی در اغلب نقاط کشور غیر از غرب و جنوب غرب فعال است و روز دوشنبه 13 اردیبهشت در اغلب نقاط کشور غیر از ایلام، کرمانشاه و غرب خوزستان ادامه دارد.

رضائیان افزود: روز سه‌شنبه 14 اردبیهشت فعالیت سامانه بارشی در شمال شرق، غرب و دامنه جنوبی البرز ادامه دارد. همچنین در بخش‌هایی از مرکز و جنوب شرق کشور بارش داریم و روز چهارشنبه دامنه بارشی در نوار شرقی کشور فعال است.

وی عنوان کرد: در 2 روز آینده در شمال غرب و غرب کشور دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور کاهش نسبی 5 تا 8 درجه‌ای دما پیش‌بینی می‌شود و از سه‌شنبه تا پنج‌شنبه افزایش نسبی دما بین 5 تا 10 درصد بر اغلب نقاط کشور حاکم خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت بیان کرد: آسمان تهران روز آینده قسمتی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر، رگبار و رعدوبرق  و بارش باد شدید در برخی ساعات پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 27 و 18 درجه خواهد بود.

رضائیان اضافه کرد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 39 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 2 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

وی افزود: از فردا تا ظهر دوشنبه دریای خزر مواج است و از امروز تا پایان هفته شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر