کد خبر 524747

استاندار تهران؛

تلاش داریم سال تحصیلی جدید را حضوری برگزار کنیم

استاندار تهران با بیان اینکه بدلیل شیوع ویروس کرونا حدود ۲ سال است که دانش‌آموزان از فضای مدرسه فاصله گرفته‌اند اعلام کرد: با توسعه پوشش واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بدنبال آن هستیم در سال تحصیلی جدید دانش‌آموزان بصورت حضوری در مدارس تحصیل کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا؛ انوشیروان محسنی بندپی عصر شنبه در حاشیه برگزاری تجلیل از معلمان نمونه شهر و شهرستان های استان تهران گفت: مراسم امروز با حضور رییس جمهوری بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

استاندار تهران افزود: واقعیت این است که حضور دانش آموزان در مدارس با تلاش معلمان دلسوز موجب ارتقای رشد علمی و اجتماعی می شود که تلاش داریم در سال تحصیلی جدید دانش آموزان در فضای مدرسه به امر تحصیل مشغول شوند.

وی تاکید کرد: شیوع ویروس کرونا از اسفند ۹۸ کشور را فرا گرفت ولی نظام تعلیم و تربیت تعطیل نشد و معلمان در فضای مجازی در امر تعلیم و تربیت دانش آموزان نقش خود را بدرستی انجام دادند.

استاندار تهران افزود: منشا تحول هر کشوری به نظام تعلیم و تربیت بستگی دارد و ۱۲ اردیبهشت ماه که به روز معلم نامگذاری شده با قدردانی از معلمان باید در شیوه های تعلیم و تربیت بازنگری کرد و در راستای ارتقا بخشیدن به سطح علمی دانش آموزان اقدامات بهتری انجام دهیم.

وی ادامه داد: در سال های اخیر اقدامات خوبی در زمینه افزایش حقوق معلمان انجام شده اما کافی نبوده و دولت تلاش خود را می کند که این افزایش حقوق و حمایت مادی خود را از این قشر تاثیر گذار کشور ادامه دهد.

استاندار تهران در خصوص آخرین آمار کرونایی نیز گفت: هم اکنون هشت هزار و ۳۰۰ نفر از بیماران در مراکز درمانی استان بستری هستند و در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۳ نفر در استان تهران بدلیل ویروس کرونا جان باختند.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه ۶۰۷۰ نیز گفت: شهروندانی که مبتلا به ویروس کرونا هستند و برای بستری به دنبال بیمارستان هستند می توانند با استفاده از این سامانه از راهنمایی ها و آموزش های کارشناسان بهره مند شوند.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: هنوز استان تهران به شرایط مطلوب نرسیده و به نظر می رسد که از هفته آینده شیب صعودی ویروس کرونا نزولی شود.

 همزمان با ۱۲ اردیبهشت ماه روز معلم از تعدادی معلمان نمونه شهر و شهرستان های استان تهران با حضور استاندار و مدیران کل آموزش و پرورش شهر و شهرستان های استان در محل استانداری تهران تجلیل شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر