کد خبر 523720

برای پایه نهم و دوازدهمی‌ها؛

تاکید وزیر آموزش و پرورش بر برگزاری حضوری امتحانات

وزیر آموزش و پرورش گفت: تأکید کردیم امتحانات نهم و دوازدهمی ها «حضوری» باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، وزیر آموزش و پرورش، مدیر مطلع از وضعیت همه دانش آموزانش را  «مدیری بزرگ» برشمرد و افزود: با توجه به نزدیک شدن پایان سال، مهم‌ترین وظیفه ما، ارزشیابی از یادگیری دانش آموزان است،  این مرحله را به مدیران و شورای مدرسه واگذار کردیم، بنابراین، همه تلاش خود را برای یک ارزشیابی سنجیده و درست به کار بگیرید.

وی گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، تأکید کردیم امتحانات پایه «نهم» و «دوازدهم» حضوری باشد، علت این موضوع هم «حیاتی بودن امتحانات این دو پایه تحصیلی» است. در این دو پایه، همه دانش آموزان باید در یک شرایط برابر با هم سنجیده شوند و نباید در این حق دانش آموزان، تعدّی کنیم.

وی ادامه داد: البته اگر ستاد کرونا در روزهای آینده با محدودیت‌هایی مواجه شده و محدودیت‌هایی را به ما توصیه کند، ممکن است زمان برگزاری امتحانات را جابجا کنیم، اما  ارزشیابی سایر پایه‌های تحصیلی، در اختیار شورای مدرسه است تا به هر روشی که صلاح می‌دانند، عمل کنند و امتحانات را برگزار کنند و پایان مناسب و دلپذیری را برای سال تحصیلی رقم بزنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • رضا
    ۰ ۰

    لطفاً امتحانات را به تعویق بیندازید سال گذشته برای دوازدهمی های سال ۹۹ هم تعویق انداختید هم حذف کردید از آخر شب گفت اگر میشه برای امسال هم همین کار را بکنید و مثل سال قبل از ۱۷ خرداد آغاز کنید