کد خبر 523653

اولین واکنش ظریف به انتشار فایل صوتی سخنانش

ظریف به اظهاراتش در فایلی که از وی منتشر شده واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمد جواد ظریف که در چند روز گذشته به دلیل انتشار یک فایل صوتی از وی مورد انتقاد جدی قرار گرفته و اظهارات وی محل بحث و تامل بسیاری بوده، امروز واکنشی مبهم و تلویحی به این اتفاق داشته است.

او در اینستاگرامش نوشته است: من معتقدم کار برای تاریخ نکنید چون خطاب به تاریخ می‌گویم. خیلی نگران تاریخ نباشید نگران خدا و مردم باشید.

پست اینستاگرامی ظریف در حالی است که مردم منتظر اظهار نظر صریح او درباره محتوای فاجعه‌آمیز و همچنین نحوه انتشار مصاحبه محرمانه هستند.

این فایل صوتی که در آن ظریف با سعید لیلاز گفت‌و‌گو می‌کند برای نخستین بار از رسانه سعودی ایران اینترنشنال پخش شد، فایلی که در آن وزیر امور خارجه در اظهاراتی عجیب و قابل تأمل به بیان نکاتی می‌پردازد که بیگانگان از آن بیشترین بهره‌برداری را کرده‌اند.

دقایقی پس از انتشار این فایل، خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه به این مساله واکنش نشان داد و اعلام کرده بود: این گفتگو صرفاً برای ثبت در حافظه سازمانی دولت تدبیر و امید ضبط شده بوده و قرار به انتشار آن نبوده است.او اعلام کرده این مصاحبه 7 ساعت بوده و بخش کوتاهی منتشر شده است.

ساعاتی پس از انتشار این فایل، برخی چهره‌های نزدیک به دولت، مصاحبه صورت‌گرفته را به پروژه‌ای در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری به‌ریاست حسام‌الدین آشنا مرتبط دانستند و اعلام کردند: تعدادی از وزرا و معاونین رییس‌جمهور به‌پیشنهاد حسام‌الدین آشنا و به‌دلیل اینکه دولت روزهای پایانی خود را سپری می‌کند برای ثبت در تاریخ و نه برای انتشار اقدام به انجام این مصاحبه کردند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • Daran
  ۰ ۲

  چی گفته ظریف که ایینقدر ترسیده باز خرابکاری کرد.

 • ناشناس
  ۴ ۱

  حقیقت تلخ است

 • همت
  ۳ ۰

  نون خیانت تا بن استخوان رفته

 • ناشناس
  ۳ ۰

  دوست عزیز تو که پخش کردی 7 ساعت رو پخش میکردی خیال همه رو راحت میکردی تازه الان هر کشوری بخواد حتی روی حیاط خونه هم میتونه زوم کنه ببینه راه رفتن ها رو پس این همه به کره ماه وماهواره ونوک زدن به زمین واسمان برای چی هست برای همین کار هاست دنیا رو بهم ریختن

 • محمد
  ۲ ۳

  آقای ظریف اگر سردار سلیمانی. نبود شما ازنرس داعش به کچا پناه میبردی. دوران دفاع مقدس کجا بودی ثعجب داره شما

  نترس ظریف جنگ نمیشه راحت باش مردان جنگ هواتودارند

  • ناشناس
   ۲ ۱

   من مطمئنم ضریف برای مردم کارنمی کنه خداشم که امریکاست .جواب فایلی که گفته برای تاریخ کار نکنیم.

 • حمیدپاپی
  ۳ ۲

  با سلام
  شما ای نجومی بگیران و کاخ نشینان ابتدا فیشهای جقوقی و محل زندگی خود و فرزندانتان را به مردم اعلام کنید تامردم تکلیفتان را روشن کنند. نیازی به نظرات و اظهاراتتان نیست.

 • جواد مرادی
  ۲ ۲

  سلام جواد جان نترس خون شهید سلیمانی مانند خون هرباب بی سرمان می جوشد وریشه قاتلان را می خوشکاند

 • سرباز ایران
  ۱ ۰

  مرگ بر سانسورچی