کد خبر 523140

حاجی میرزایی پاسخ داد؛

آموزش و پرورش کدام امتحانات را حضوری می‌کند؟

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به حذف بخشی از کتاب‌های درسی در امتحانات پایان سال گفت: امتحانات از ۲۷ اردیبهشت آغاز می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش درباره برگزاری امتحانات پایان سال دانش آموزان  اظهار کرد: براساس هماهنگی‌ها قرار است امتحانات بعد از عید فطر یعنی پس از 27 اردیبهشت ماه آغاز شود.

وی افزود: تلاش می‌کنیم متناسب با پایه‌های تحصیلی مختلف تا قبل از 28 خرداد که زمان برگزاری انتخابات است امتحانات به پایان رسیده باشد بنابراین 27 اردیبهشت پایان سال تحصیلی برای دوره متوسطه و پایان اردیبهشت ماه پایان دوره آموزش برای دوره ابتدایی تعیین شده و پس از آن امتحانات آغاز می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: امتحانات به دو صورت حضوری و غیرحضوری است، اصرار داریم امتحانات پایه نهم و دوازدهم به صورت حضوری برگزار شود.

امتحانات پایه نهم و دوازدهم حضوری است

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان می‌پرسند چرا در این شرایط بر امتحانات  حضوری تاکید داریم، متذکر شد: بدون هماهنگی با ستاد ملی مقابله با کرونا و ملاحظات بهداشتی این کار را انجام نخواهیم داد، زمانی برای برگزاری امتحانات به شیوه حضوری اقدام می‌کنیم که با مسئولان بهداشت و سلامت کشور هماهنگ  باشیم بنابراین دانش آموزان از این جهت نگران نباشند.

وزیر آموزش و پرورش درباره اینکه چرا می‌گوییم امتحانات پایه نهم و دوازدهم حضوری باشد، اینگونه توضیح داد: امتحانات پایه نهم و دوازدهم در آینده شغلی و زندگی دانش‌آموزان تاثیرگذار است و اگر به صورت غیرحضوری برگزار شود احتمال اینکه حقوق دانش‌‌آموزان تضییع شود و نگرانی برای همسانی در نمره‌دهی و سنجش تحصیلی دانش‌آموزان پیش بیاید فراوان خواهد بود، بنابراین نیاز است امتحانات هماهنگ و یکسان به صورت حضوری برگزار شود تا مطمئن شویم حق هیچ دانش‌آموزی تضییع نخواهد شد.

حاجی میرزایی بیان کرد: اگر در زمان تعیین شده برای برگزاری  امتحانات از سوی ستاد کرونا به ما اجازه برگزاری داده نشود ممکن است زمان امتحانات را به تاخیر بیندازیم اما اصرار داریم امتحانات پایه نهم و دوازدهم به صورت حضوری برگزار شود.

امتحانات غیر حضوری برای کدام دانش آموزان؟

وی ادامه داد: برای سایر پایه‌ها اگر اجازه برگزاری امتحانات حضوری داده نشود، امتحانات به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد، کیفیت برگزاری امتحانات غیر حضوری در اختیار  شورای مدرسه است و می‌توانند از روشهای متنوع برای سنجش پیشرفت تحصیلی دانش آموزان و برگزاری امتحانات پایان سال استفاده کنند.مهم این است، معلم به عنوان مهمترین عامل ارزیابی کننده به جمع بندی و ارزیابی دقیق از توانمندی دانش آموز براساس تحقق اهداف تحصیلی برسد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: بنابراین برای سایر پایه‌های تحصیلی درصورتی که اجازه امتحانات حضوری نداشته باشیم به صورت غیر حضوری برگزار می‌شود البته این پیش بینی ما است و هنوز سه هفته تا شروع امتحانات باقی مانده و باید ببینیم شرایط در آن روزها چگونه خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • دانش آموز
  ۲ ۰

  خدایی الآن دارین حقو ضایع میکنید اگه بخواین حضوری بگیرید یعنی چی بعضیا آنلاین باشن بعضیا حضوری
  این عدالت نیست

 • نوری پور
  ۲ ۰

  من فرزندانم کلاس نهم هستند و به هیچ عنوان تاکید می کنم به هیچ عنوان اجازه نمیدم بچه هام برن مدرسه حالا هر کسی میگه واسه خودش میگه
  اگه بلایی سر بچه هام بیاد اون ساختمان رو سرتون خراب میکنم

  خیلی جدی و قاطع هستم تمام

 • علی صارمی
  ۳ ۰

  نه به امتحانات حضوری
  حضوری=مرگ

 • دانش اموز
  ۰ ۰

  دارید با جون ما بازی میکنید چطور یه دانش اموز که کلااااا تو کلاس حضوری بودهه یدفعه بره سره کلاس حضوری مگه شما نبودیدکه میگفتید تو هر ۵ دقیقه ۱ نفر میمیرد پس ملاقات چه گناهی کردیم که
  بیاییم حضوری امتحان بدیم
  #نه_به امتحانات حضوری
  #نه_به امتحانات حضوری
  #نه_به امتحانات حضوری
  #نه_به امتحانات حضوری
  #باجان ما دانش آموزان بازی نکنید.!!!!