کد خبر 523131

آغاز همسان‌سازی حقوق‌ها در آموزش و پرورش

وزارت آموزش‌وپرورش با ارسال بخشنامه‌ای، دستورالعمل «همسان­‌سازی حقوق و مزایای کارمندان قرارداد کار معین با کارمندان پیمانی» را ابلاغ و تاریخ اجرای این بخشنامه را یکم فروردین ۱۴۰۰ اعلام کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع، پیرو بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور، «دستورالعمل همسان‌سازی حقوق و مزایای کارمندان قرارداد کار معین (مشخص) با کارمندان پیمانی» را جهت اطلاع و اقدام لازم به ادارات کل آموزش‌وپرورش استان‌ها، ابلاغ کرد.

بر اساس بند (2)؛ حقوق و مزایای کارمندان قرارداد کار معین بر اساس مقررات مورد عمل در خصوص کارمندان پیمانی، معادل 100 درصد حقوق و مزایای این گروه از کارمندان تعیین می‌گردد.

بر این اساس از تاریخ اجرای بخشنامه، برای محاسبه معادل طبقه و رتبه کارمندان قرارداد کار معین جهت تعیین حقوق و مزایا، رعایت شرایط احراز شغل، ارتقای طبقه و رتبه و... بر اساس مقررات حاکم بر کارمندان پیمانی الزامی می‌باشد.

همچنین ردیف «سایر» موضوع ماده (4) دستورالعمل اجرایی پیوست بخشنامه شماره 713818 به‌تاریخ 7 اسفند 98 موضوع بخشنامه مورخ 19 اسفند 98 و بند (10) بخشنامه شماره 254763 به‌تاریخ 20 مرداد 1399 منضم به بخشنامه به‌تاریخ 7 اسفند 98 از قرارداد منعقده کارمندان مذکور حذف می‌شود.

گفتنی است؛ برخورداری کارمندان قرارداد کار معین (مشخص) از مرخصی استحقاقی، استعلاجی، بدون حقوق، اعمال مدرک تحصیلی و سایر مزایای مترتبه، بر اساس مقررات مورد عمل در خصوص کارمندان پیمانی می‌باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • رامین
  ۵ ۰

  یعنی عملا آرزوی امنیت شغلی ( رسمی شدن ) رو باید به گور ببریم!!!

 • محمد
  ۱۳ ۳

  سلام،این طرح برای نیروی خدماتی وخدمتگزاران وسرایدارن هم اجرا میشود که این چند سال با حقوق فرهنگیان محترم هیچ رشدی نکرد و هیچ رتبه بندی به آنان تعلق نگرفته.بسیار سپاسگزارم اگه توضیح بفرمایید.

  • ناشناس
   ۴ ۷

   آخه عزیزم!تو که خدمتگزار هستی،چرا خودتو با معلم مقایسه می کنی؟مگه آبدارچی یه شرکت یا نظافت چی بیمارستان میاد خودشو با دکتر و مهندس مقایسه کنه که تو خودتو با معلم مقایسه می کنی؟!!! اینقدر شأن معلمو پایین نیارید!

  • علی
   ۵ ۰

   با سلام خدمت شما آقا محمد ، عرضم با اون فرهنگی یا فرهنگی نمایی هست که با طرز بیان بسیار بد که شایسته معلمان عزیز ما نیست ،هست که اینگونه با این لحن تحقیر آمیز به این دوست خدماتی یا سرایدار ما حرف زدن . خانم یا آقای فرهنگی که میگید :چرا خودتونو با معلم مقایسه میکنید؟ خدمتگذاران ،نیروهای خدماتی و سرایداران آموزش و پرورش جزء بدنه این سازمان هستن که زباله ها و آشغالهای دانش آموزان و امثال شما رو جمع میکنن و محیطی تمیز و ارام رو برای شما و دانش آموزان فراهم میکنن و از مدرسه حراست میکنن. شایسته و سزاوار نیست که اینطور بگید و مقام خودتون رو با این عزیزان مقایسه کنید. معلومه که در آموزش و پرورش افراد بیسواد و خودخواه مثل شما زیاد هست. البته از فرهنگیان عزیز مملکتم معذرت میخوام و منظورم عده ای خودبین و متکبر مثل ایشون هست که با این طرز فکر دارن شأن معلمان عزیز ما رو تنزل میدن . باز هم بخاطر لحن تندم معذرت میخوام.

  • محمدزاده
   ۲ ۰

   اقای ناشناس که زیر متن محمد نطر دادی محض اطلاعت اکثر سرایدار خدمتگزارها دارای مدارک تحصیلی عالیه منجمله لیسانس وفوق لیسانس هستن و از امثال شماها خیلی باسوادترن منتها در زمان و مکان وشرایط نامناسب زندگی میکنن چون یه عده بیسواد مثل شماها قلم بدست گرفتن و فقط به نفع خودشون قانون نویسی میکنن شما هم حرص و جوش جایگاهتو نخور اگر خیلی عرضه داری برو خودتو با کارمندای ارگانهای دیگه مقایسه کن قرار نیست از جیب شماها بزنن بدن به اونها جایگاه معلمی رو امثال شماها باهمین رفتارهای سطح پایینتون خراب کردید نه قشر کاردان وگاربلد خدماتی ..از کوزه همان تراود که دراوست مشخصه چه دانش اموزی تحویل جامعه میدی

 • ناشناس
  ۳ ۱

  یه جوری میگن همسانسازی انگار قراره چقدر اضافه بشه .
  عملا دارید پیمانیها رو با خرید خدماتیها همسانسازی میکنید حقوق ۲/۵ که اینقد قیل و قال نداره .اگه راست میگید معلمان رو با سایر سازمانها که کف حقوقشون ۵ تومنه همسانسازی کنید.

 • محمد رضا طلایی
  ۴ ۱

  سلام ایا شامل حق التدریسها هم میشود

  • ناشناس
   ۶ ۲

   تا اسم حقوق میاد سرو کله حق التدریسیا پیدا میشه

 • ناشناس
  ۴ ۱

  اصلا برای ما عادی شده همش دروغ

 • ناشناس
  ۵ ۰

  شروع دوباره شایعه پراکنی درخصوص اموزش وپرورش این خبر درستتره

 • حق التدریس
  ۱ ۰

  ماداریم پیمانی میشیم ولی بعضیها چشم دیدنشوندارند.

 • بهمن غاامی
  ۶ ۱

  چرا حق سرایدان و خدمگذاران آموزشوپرورش داده نمیشود دیگه بکی باید شکایت کنیم لطفا رسیدگی کنید

 • ناشناس
  ۶ ۰

  حقوق نیروهای خدماتی آوپ (سرایداران وخدمتگزان)راهم بابقیه نیروها همسان سازی کنیدواقعاتا کیبا۲۶۰۰گذران زندگی کنیم

 • جعفر
  ۰ ۰

  با سلام اگه شما در مورد همسان‌سازی حقوق ناچیز نیروهای خدماتی پیمانی با قراردادی صحبت میکنید که خیلی خنده دار چون من خدمتگزار پیمانی با 22سال سابقه هستم و سه میلیون حقوقمه و یک خدماتی قراردادی هم با 3سال سابقه دو میلیون و نهصد میگیره حالا ميخواهيد چه چیز نیروی قراردادی و با پیمانی رو هماهنگ کنید.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  همه ساله سرسال که میشه همسان سازی حقوق فرهنگیان را جار میزننداگه راست می گویید همسان سازی حقوق تمام فرهنگیان راعملی کنید این قدر دروغ نگوییدوبه این وسیله تورم را بالا نبرید. ارگانهای دیگه بی سروصدا کارشان را می کنند آب از آب تکان نمی آورد تاحرف فرهنگیان به میان می آید چنان به دروغ جار میزنندکه می خواهیم همسان سازی کنیم العان ۱۵سال است که می خواهند همسان سازی کنند ما که ندیدیم

 • عباس
  ۰ ۰

  با سلام
  و تشکر از خبر رسانی اقتصاد نوین
  خواستم جویا شوید که پس رتبه بندی فرهنگیان که قرار بود از امسال اجرا گردد و الآن طرح آن در مجلس می‌باشد بکجا رسید ما که سی سال صبر کردیم آیا اجرایی می‌شود تا بازنشسته شویم یا نه....
  سپاسگزارم

  • ناشناس
   ۵ ۰

   سلام .شما رو به هر کسی که میپرستید فکری به حال حقوق خدماتی های آموزش وپرورش بکنید واقعا حقوق این عزیزان واقعا کمه..

 • علی
  ۱ ۱

  به نظر من نباید همه اش حقوق فرهنگیان را رسانه ای کنید وفریاد بزنید مگر در این جامعه فقط فرهنگیان کارمند دولت هستند. این همه حقوق کادر پزشکی و نیروهای مسلح وکارمندان دیگر را اضافه کردید پس چرا رسانه ای نکردید. معلمان از همه ی کارمندان حقوق کمتری می گیرند و تلاش بیشتری می کنند

  • ناشناس
   ۲ ۰

   نمیدونم این معلمها وآموزشیها چرا دوست ندارن اخبار آموزش و پرورش اصلا رسانه ای بشه از آنسو هیچ حمایتی از همکارای خدماتی که یک سوم اونها دستمزد می گیرند هم نمی کنند وبه اونها بی تفاوتند.

 • ناشناس
  ۳ ۰

  چرا حق ماسرایداران وخدمتگزاران داده نمیشه ما واقعا حقوقمان کمه چطوری گزران زندگی کنیم شما که میگید ما کاری نمیکنیم اگه ما نباشیم کارمدرسه کی انجام میده چطور به معلمان که می رسه رتبه بندی شامل آنها میشه ماچی فکری به حال مابکنید ماواقعاحقوقمان کمه دم ازهمسان سازی میزنی اینه