کد خبر 520267

۵ راه برای مقابله با رنج و دلخوری در روابط

گاهی افراد با احساس دلخوری، واکنش‌هایی بد و غیرقابل جبران نشان می‌دهند؛این کار همه چیز را بدتر می کند.در چنین مواقعی آرامش خود را حفظ کنید.حفظ آرامش برای یافتن راه حل هایی جهت درست کردن مشکلات کمک می کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، معنای لغوی دلخوری عبارت است از احساس نارضایتی و خشم در برابر برخی رفتارهای طرف مقابل که گاها توهین و اهانت تلقی می‌شود.مطلبی که باید بدانید این است که حتی اگر احساس شما درست باشد و فرد قصد توهین به شما را داشته باشد باز هم تنها فرد آسیب دیده خود شمایید. در واقع دلخوری نوعی آزار روحی ست که به خود  فرد وارد می‌شود.

دراین مقاله قصد داریم ۵ راهکار برای  جلوگیری از این عامل مخرب در روابط ارائه کنیم:

جلوی سوء تفاهم را بگیرید

باید بدانید که گاهی استرس‌های ناشی از زندگی و فشار‌های روحی و روانی زیادی هستند که فرد مقابلتان دچار آن‌ها می‌شود، باعث تغییر ناخودآگاه در خلق و خوی او می‌شود و تمرکز او را به هم می‌‎زند. در چنین مواقعی ممکن است فکر کنید او دارد به شما اهانت یا کم توجهی می‌کند اما در واقع اینطور نیست.

البته که بی توجهی به این مسائل راهکار درستی نیست بعد‌ها برای شما مشکلات زیادی به وجود خواهد آورد. برای حل این مشکل کافی ست با طرف  مقابل صحبت کنید و علت رفتار او را پرس و جو کنید. حرف زدن گاهی بهترین راهکار برای حل بسیاری از مشکلات در روابط است.

به جای ایجاد مشکل، راه حل پیدا کنید!

گاهی افراد با احساس دلخوری، واکنش‌هایی بد و غیرقابل جبران نشان می دهند؛ این کار همه چیز را بدتر می‌کند. در چنین مواقعی آرامش خود را حفظ کنید. حفظ آرامش برای یافتن راه حل‌هایی جهت درست کردن مشکلات کمک می‌کند و قطعا اینکار شما برای طرف مقابل نیز ارزشمند خواهد بود و به او حس درک شدن از سمت شما و آرامش بیشتری القا خواهد کرد.

به خود و طرف مقابل فرصتی برای فکر کردن بدهید

برای بهتر شدن رشد رابطه و رسیدن به کمال، بهتر است گاهی افراد در تنهایی خود کارهایی را که دوست دارند و به آن‌ها آرامش  میدهد انجام دهند. تنها بودن به هر دوی شما کمک می‌کند تا با فکر کردن به خود و طرف مقابل باعث می‌شود تا با استراحت کافی با احساس بهتری به رابطه خود بازگردید.

مسائل را بزرگ جلوه ندهید

نه شما و نه طرف مقابلتان هرگز بی‌نقص نیستید و هر دو ایراداتی دارید. گاهی با بخشیدن  مسایل کوچک و طولانی نکردن بحث پس از عذرخواهی طرف مقابل آرامش را  به خودتان هدیه دهید. به یاد داشته باشید که شما دشمن یکدیگر نیستید و با هم در یک تیم مشترکید.

در آخر شما باید همواره شنونده خوبی برای طرف مقابلتان باشید و سعی کنید او را درک کنید. تلاش کنید تا با شناخت بیشتر یکدیگر جلوی سوء تفاهم‌ها و دلخوری‌ها را بگیرید تا رابطه عمیق تر  و رضایت بخش تر  داشته باشید. مشکلات را قبل از اینکه به ارتباطتان آسیب بزنند حل کنید و از رابطه ای شاد و سالم لذت ببرید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر