کد خبر 519969

روحانی در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا؛

جهت‌گیری اقتصاد در مسیر مانع‌زدایی و پشتیبانی همه جانبه از تولید است / ادامه ممنوعیت واردات کالاهای غیرضرور

نخستین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا در سال ۱۴۰۰ بعد از ظهر روز دوشنبه، با حضور سران سه قوه و اعضا تشکیل شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، رییس جمهور در ابتدای این نشست جهت گیری اقتصاد کشور در سال جدید را در مسیر مانع زدایی و پشتیبانی همه جانبه از تولید بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری دانست و بر تلاش شورای عالی در ایجاد هماهنگی بین قوا و تسهیل و تقویت تولید ملی در شرایط دشوار مقابله با تحریم های اقتصادی تاکید کرد.

در این جلسه پیرو تمدید مصوبه ارزی شورای عالی، گزارشی از تصمیمات ارزی ستاد اقتصادی در جهت توسعه صادرات و تسهیل تجاری برای تامین نیاز بخش تولید و واردات ضروری کشور ارائه و مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.

همچنین وزرات صنعت، معدن و تجارت گزارشی از اجرای قانون استفاده حداکثری از توان تولید داخلی ارائه کرد و اعضای شورای عالی درخصوص ادامه ممنوعیت واردات کالاهای غیرضرور و حمایت از تولید داخلی، تصمیمات لازم را اتخاد کردند.

در ادامه جلسه پیشنهاد وزارت نیرو در جهت حمایت از تولیدکنندگان داخلی و روان سازی گردش مالی در پروژه های زیرساختی صنعت برق کشور از طریق تهاتر بهای برق مصرفی با محصولات شرکت های تولیدکننده مورد بحث و تصمیم گیری قرار گرفت

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • عدالت مظلوم
    ۰ ۰

    همان فتنه گران کردن بنزین سال 1398 کافی است.
    بنزین باید با سهیمه بندی و با کارت سوخت باشد، تحت هیچ شرایطی بنزین آزاد داده نشود. اما بایست حداقل 20% درامد صادرات بنزین اختصاص به خرید اتوبوس یابد و ناوگان اتوبوس رانی دولتی ایجاد شود. بزرگترین اشتباه مدیریت کلان کشورف ایجاد شوراهای شهر روستا (ایجاد 140 هزار فرصت رانت قدرت-ثروت که نمونه اش افشای تخلفات عظیم مالی است!) و همچنین غیر دولتی کردن شهرداری ها بود و نتیجه اش خصوصی سازی حمل و نقل شهری و نابسامانی بود. بایست شهردرایها دست خصوصی سازی خدمات برداند و اجحاف به کاگرام شهردرای و پیامنی و همچین اسفالت و پلاک کردن منازل حاشیه شهرها و این تبعیض بین بالاشهره اشرافی و حاشیه فرودست نشین تمام شود .
    این ننگ که در حواشی شهرها خانه فرودستان پلاک حتی ندارد!