کد خبر 516361

این استان وارد موج چهارم شیوع کرونا شده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری از افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان به کرونا در این استان خبر داد و گفت: این استان وارد موج چهارم شیوع کرونا شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، مجید شیرانی افزود: اگرچه روند افزایشی شیوع کرونا در استان از هفته پایانی اسفند شروع شد اما طی پنج روز اخیر این روند افزایشی، شتاب بیشتری به خود گرفته است.

وی ادامه داد: بررسی روند شیوع کرونا به نحوی است که پیش‌بینی می‌شود موج چهارم کرونا در استان همانند موج سوم که در آبان‌ماه شکل گرفت، باشد و ما برای چندین مرتبه با بحران شیوع کرونا مواجه شویم.

شیرانی از افزایش بیش از ۲ برابری تعداد بیماران سرپایی در استان خبر داد و گفت: این افزایش چشمگیر در هفته آینده منجر به افزایش تعداد موارد بستری و پس از آن افزایش تعداد فوتی‌ها را به همراه خواهد داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با ابراز نگرانی نسبت به تداوم روند افزایشی شیوع کرونا در روزهای آینده، تصریح کرد: تعداد مراجعان فعلی مربوط به روزهای قبل از عید نوروز و شلوغی‌های بازار شب عید است که با اضافه شدن مبتلایان ایام نوروز بار مراجعات و مبتلایان نیز در روزهای آینده بیشتر می‌شود.

شیرانی، عادی‌انگاری را اصلی‌ترین علت افزایش شیوع کرونا در استان دانست و افزود: در حالی که در روزهای منتهی به سال جدید چهارمحال و بختیاری سومین استان برتر کشور در رعایت پروتکل‌های بهداشتی معرفی می‌شد اما در روزهای اخیر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان به ۶۰ درصد کاهش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: برای مهار و توقف روند افزایشی شیوع کرونا باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به بیش از ۹۰ درصد افزایش دهیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد افزود: بی‌توجهی نسبت به فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در دورهمی‌های خانوادگی در کاهش درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان نقش بسزایی داشته است.

 بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۸۰ هزار و ۲۲۴ مورد نمونه‌گیری در استان انجام شده که از این تعداد ۲۶ هزار و ۴۶۴ نفر مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده‌اند.

همچنین تاکنون ۸۰۵ نفر در این استان جان خود را بر اثر ابتلا به اینویروس از دست داده‌اند.

ارسال نظر