کد خبر 515276

در نشست بررسی آخرین وضعیت شهر زلزله‌زده سی‌سخت؛

جهانگیری: ۱۴۰۰سال گشایش برای ملت ایران است

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه در زلزله سی‌سخت موفق عمل کردیم، گفت: سی‌سخت را بهتر از قبل می‌سازیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، اسحاق جهانگیری در نشست بررسی آخرین وضعیت شهر زلزله‌زده سی‌سخت، سال ۱۴۰۰ را سال گشایش مردم ایران دانست و گفت:  مردم سال سختی پشت سر گذاشت اما صبوری و بزرگواری آنها منجر به تحمل همه سختی‌ها شد‌، مردم انتظار دارند خدمتگزاران در سال جدید تلاش کنند تا این سختی و فشارها به حداقل برسد.

معاون اول رییس جمهور بیان کرد: دشمنان و ضد انقلاب با تبلیغات مسموم سعی کردند آینده ایران را تیره و تار نشان دهد اما ملت ایران سربلند بودند.

وی با اشاره به اضافه شدن مشکل زلزله به سایر مشکلات در استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر سی‌سخت گفت: خدا را شاکریم که زلزله تلفات جانی نداشتیم اگر خسارت جانی داشتیم نمی‌توانستیم به راحتی اینجا بنشینیم و عید را تبریک بگویم.

جهانگیری با بیان اینکه آنچه مهم است اینکه در سالهای اخیر در حوادث و بحران‌ها ملت ایران با تمام وجود پای این مسائل هستند، گفت: سرمایه بزرگی است که ملت، پای کار کشور، همنوعان ایستاده و نوع دوستی بسیار بالایی دارند.

این مقام کشوری عنوان کرد: در زلزله کرمانشاه مهمترین دغدغه این بود که بگویم مردم به سر پل ذهاب نیایند، در عید ۹۸ سیل سراسری کشور را فرا گرفته بود گلستان زیر آب بود و بقیه استان‌ها با شدت و ضعف درگیر بودند اما همبستگی اجتماعی کار  شاخص بود که صورت گرفت.

وی با بیان اینکه  با بحران زندگی می‌کنیم بحران های طبیعی برای مردم عادی شده باشد گفت: هنر ما به عنوان دولت مدیریت بحران‌ها است که عوارض را به حداقل برسانیم و مردم را هدایت کنیم.

جهانگیری با بیان اینکه زلزله سی‌سخت حادثه تلخی بود افزود:  تعداد خانه‌های آسیب دیده نسبت به سایر موارد خیلی کم است دولت در زلزله کرمانشاه ۵۰ هزار واحد احداثی داشت.

وی با بیان اینکه در سی‌سخت خیلی موفق عمل کردیم،گفت:  اعتباری که تاکنون اختصاص یافته ۵۰۰ میلیارد تومان است ۱۸۵ میلیون تسهیلات و کمک بلاعوض در شهر و  ۱۶۵ میلیون تومان تسهیلات برای بازسازی واحدهای روستایی.

جهانگیری بیان کرد : امروز در سی‌سخت مردم می‌گفتند این تسهیلات کم است که در صورتی که بنیاد مسکن و استاندار توافق کنند و به جمع بندی برسند  که تسهیلات کم است تسهیلات حتی تسهیلات بلاعوض تامین می شود.

وی با بیان اینکه رییس جمهور آخر تیر را پایان ساخت واحدهای سی‌سخت اعلام کرد گفت: دغدغه نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد این است که مردم سی‌سخت  زمستان و پاییز را در خانه‌های خود باشند،  من مطمئنم با توانمندی نیروی مدیریتی ما، مردم سی‌‌سخت پاییز سختی نخواهد داشت و حتما سرپناه آنها ساخته می شود، آرزوی ما این است که قبل از پایان دولت این کار انجام گیرد.

معاون اول رییس جمهور عنوان کرد: سی‌سخت می‌تواند بهترین کانون توریست باشد سی‌سخت بازسازی شده بعد از زلزله از قبل بهتر خواهد بود به عنوان دولت و نظام در اجرای رهنمودهای رهبری موظف هستیم اینجا را در اسرع وقت بازسازی کنیم.

 جهانگیری از استاندار تشکر کرد   و با بیان اینکه همه کسانی که به استان آمدند اذعان کردند که کهگیلویه و بویراحمد استاندار پای کاری دارد، افزود: نیروهای مسلح در همه بحران‌ها کنار دولت بودند و ما از توانمندی‌های آنها استفاده کردیم .

وی عنوان کرد: به طور جدی از همه دستگاه‌ها می‌خواهم کاری کنند که مردم زلزله‌زده هر روز احساس آرامش بیشتری کنند عده‌ای عادت کردند فضای این کشور را تیره و تار ببیند که نباید نظام را کوچک ببینیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ابلی
    ۰ ۰

    خدا به خیر کنه با گشایشون جالبه همه هم میدونیم هیچی دست اینا نیست ولی اینکه هی میان تو اوضاع دم از گشایش میزنن آدم حالش خراب میشه