کد خبر 514630

رییس پلیس راه خراسان ‌رضوی؛

ورود مسافران به مشهد افزایش یافت

رییس پلیس راه خراسان ‌رضوی گفت: با لغو طرح ممنوعیت ورود خودروهای دارای پلاک غیربومی به مشهد، از ۲۵ اسفندماه تاکنون میزان ورود خودروها به این کلانشهر نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۵ درصد و به استان ۴۲ درصد افزایش یافته‌ است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ حسین میش‌مست افزود: همچنین طی این مدت رفت و آمد در خروجی‌های مشهد نیز ۲۷ درصد و در خروجی‌های استان ۳۵ درصد افزایش یافته ‌است.

وی ادامه داد: براساس ابلاغیه پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا و ستاد ملی مبارزه با کرونا، ورود خودروهای غیربومی به شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی از نظر شیوع کرونا ممنوع است و به شهرهای دارای وضعیت زرد و آبی بلامانع است.

رییس پلیس راه خراسان ‌رضوی گفت: مشهد نیز در وضعیت زرد قرار دارد لذا طرح منع تردد به این شهر طی دو روز گذشته لغو شده ‌است اما از هموطنان خواهش می‌کنیم به منظور قطع زنجیره انتقال کرونا، از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

وی افزود: در حال حاضر ترافیک در جاده مشهد - چناران پرحجم و نیمه‌سنگین است.

استان ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی با گستره‌ای معادل هفت درصد مساحت کشور ۲۰ هزار و ۵۷۵ کیلومتر جاده دارد که ۶ هزار و ۴۲۳ کیلومتر آن بین‌شهری و ۱۴ هزار و ۱۵۲ کیلومتر راه روستایی است.

طرح منع ورود خودروهای غیربومی به شهرهای دارای وضعیت قرمز، نارنجی و زرد از نظر شیوع کرونا همزمان با محدودیتهای سراسری، از اول آذر تا ۱۳ دی ماه امسال در مشهد و دیگر شهرهای خراسان رضوی اجرا شد و با آبی شدن وضعیت مشهد از ١٣ دی ماه متوقف گردید اما اجرای این طرح دوباره از ۱۸ بهمن ماه امسال با زرد شدن وضعیت مشهد آغاز شد و تا ۲۵ اسفندماه ادامه یافت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر