کد خبر 512565

کیفیت هوای تهران سالم است

کیفیت هوای پایتخت امروز -بیستم اسفند - از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۶۴ در شرایط سالم است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۸۱ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۰، ازن با شاخص ۳۸، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۴۳ و منواکسید کربن با شاخص ۱۷ بوده است.

ایستگاه اقدسیه منطقه ۱ صدرنشین هوای پاک  

بر این اساس، ایستگاه‌های اقدسیه منطقه ۱ با شاخص ۳۷، پونک با شاخص ۴۶ و دانشگاه شهید بهشتی منطقه ۱ با شاخص ۴۹ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با کمترین آلایندگی جزو مناطق پاک بودند.

ایستگاه فرمانداری شهر ری منطقه ۲۰ در شرایط سالم

همچنین ایستگاه‌های فرمانداری شهر ری منطقه ۲۰ با شاخص ۸۸ ، شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۸۰ و شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۷۶ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۱۵ روز هوای پاک از ابتدای امسال تاکنون

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۲۲۱ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۰۴ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۱۵ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر