کد خبر 511060

وزیر آموزش و پرورش خبر داد؛

استخدام ۵۵ هزار نفر از معلمان حق‌التدریسی

وزیر آموزش‌وپرورش از جذب و ساماندهی معلمان در کشور خبر داد و گفت: با پیگیری‌های انجام شده ۵۵ هزار معلم حق‌التدریسی شامل ورودی‌های ۹۱، ۹۲ و ماقبل آن ساماندهی و جذب و همچنین مقرر شد تا پایان سال آینده ۳۰ هزار نفر دیگر نیز جذب شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محسن حاجی میرزایی با بیان اینکه معلمین یکی از ارکان مهم در نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند، اظهار کرد: دانش آموزان آینده‌سازان کشور بوده و وظیفه آموزش و تعلیم و تربیت این افراد بر عهده قشر زحمت‌کش معلمین است.

وزیر آموزش‌وپرورش با اذعان به اینکه ساماندهی و جذب معلمان حق‌التدریسی جزو اولویت‌های این وزارت خانه است، تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام شده ۵۵ هزار معلم حق‌التدریسی شامل ورودی‌های ۹۱، ۹۲ و ماقبل آن ساماندهی و جذب و همچنین مقرر شد تا پایان سال آینده ۳۰ هزار نفر دیگر نیز جذب شوند.

حاجی‌ میرزایی با اعلام جزئیات چگونگی جذب حق‌التدریسی که پس از سال ۹۲ فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، بیان کرد: این دسته از معلمین می‌توانند در آزمون‌های دانشگاه فرهنگیان شرکت نمایند و مدت خدمت آنان در مدارس به‌عنوان یک امتیاز به حداکثر سن شرکت در آزمون اضافه می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • محمدرضاشادکام
  ۱ ۰

  استدعا میشود زحمات این اقشار محروم را که سالها با حقوقی ناچیز فرزندان این کشوررا تعلیم داده اند و سابقه ای کسب کرده اند بامید امروز که شاید آینده ای داشته باشند . آنها را شادوامیدوار گردانید .باتشکراز زحمات کلیه خدمتگزاران به کشورمان.

 • مهدی ع از مازندران رامسر
  ۲ ۰

  اقای وزیر خواهشن لطف کنید بخشنامه ای صادر و به فکر تغییر رسته شغلی خدماتی هایی که سالهاست با حقوق کم و مدرک کارشناسی و ارشد ناپیوسته مشغول کارهستند کنید تا از خستگی آنها نیز کاسته شود با کمال تشکر فراوان

 • صفرعلی رستمی
  ۲ ۰

  سلام..در فکر جذب کتابدار در مدارس کشوری باشید‌.وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ؛نهاد کتابخانه های کشوری؛با آموزش وپرورش رایزنی کنید.مدارس به‌کتابدار نیازمنده"هزاران‌کتاب در مدارس در قفس ها از بیو‌رفته اند.کتاب متولی ندارد.ممنون

 • ناشناس
  ۴ ۰

  سلام لطفا 9فروردین مصادف با میلاد امام زمان عج عیدی، حکم تبدیل وضعیت قشر حق التدریسی ها رو عنایت کنید