کد خبر 509966

وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد؛

تغییر جدید در محاسبه ساعت کاری معلمان

حاجی‌میرزایی گفت: برای بهبود وضعیت بیمه و حقوق معلمان خرید خدمات آموزشی دستورالعمل بکارگیری آن‌ها اصلاح شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، بحران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش و پر کردن کلای‌های درس به هر قیمتی معضلی که گاه با اموزس‌های کم کیفیت و گاه با بلاتکلیفی قشر جوان به عنوان نیروی کار خودنمایی می‌کند.

معلمان خرید خدمات آموزشی جزئی از همان گروهی هستند که با هدف تامین معلم در مدارس مناطق محروم به کار گرفته شده‌اند تا نیاز‌های این مناطق را به طور موقتی رفع کنند و رابطه استخدامی هم با آموزش و پرورش نداشته باشند، اما جدا از این موضوع آن‌ها در تامین حداقل حق و حقوق خود هم دچار مشکل هستند و بعضا با بدقولی موسسان مبالغ اندک حق الزحمه خود را با تاخیر و بدون تعهدات بیمه‌ای دریافت می‌کنند.

چند وقت پیش بود که علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش از افزایش حقوق این معلمان خبر داد، اما گویی حساب و کتاب این افرایش به گونه‌ای است که تاثیر چندانی در وضعیت معلمان خرید خدمات ندارد.

محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در این باره اظهار کرد: اصلاحیه‌ای در دستورالعمل وضعیت معلمان خرید خدمات انجام دادیم بر این اساس ٢۴ ساعت کار آن‌ها تمام وقت تلقی می‌شود.

او اظهار کرد: با توجه به این شرایط معلمان خرید خدمات مشمول حقوق تمام می‌شوند و اگر مشکلی در اجرای این موضوع است برخی از شرکت‌هایی که با این معلمان قرار داد بستند، خلاف این قانون عمل کنند امکان شکایت از آن‌ها وجود دارد تا به آن رسیدگی کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • پارمیس
  ۲ ۰

  مدرسه هارو باز کنید دیگه کلاس ششم باید باید باید باید باز بشه

 • ناشناس
  ۳ ۰

  سلام
  لطفا و خواهشا نیروهای بعد سال ۹۱ که ۹سال با اموزش و پرورش همکاری دارند را بدون ازمون تبدیل وضعیت بفرمایید بعد از شرکت در کلاس مهارت های تدریس و کار اموزی و ضمن خدمت و گزینش توسط اداره و ...برخورد با اولیا و دانش اموز و تدریس کلاس و بیمه ناقص و حقوق کم ومشکلات تردد در روستاها و....صحیح نیست بلا تکلیف باشیم لطفا ما راتبدیل وضعیت بفرمایید

 • ناشناس
  ۱ ۱

  باسلام نیروهای قرارداد کارمعین که ازسال ۹۲بکارگیری شده اند ازبلاتکلیفی دربیارید

  • معلم خرید خدمت بعد از ۹۲
   ۰ ۰

   واقعا که ارزش معلم را اینقدر میتونید بیارید پایین که میگین آموزس بی کیفیت و بلاتکلیفی نیروی جوان و به صورت موقتی آموزش می دهند