کد خبر 509201

حرف‌های انتخاباتی محسن رضایی درباره یارانه نقدی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه قدرت خرید ۱۰۰۰تومان امروز به ۱۵۰تومان سال۹۲ افول کرده و پول بی‌جان شده است تاکید کرد که طی این سال‌ها همه چیز جز یارانه، ۱۰برابر شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محسن رضایی در ادامه سفر به شیراز و در دیدار تشکل های کارگری استان فارس در تالار کوثر حرم مطهر احمدبن موسی(ع) برگزار شد، خطاب به شرکت کنندگان در جلسه گفت: من در چهره شما، شرف و آبرویی را می بینم که از این مشکلات برافروخته شده اید و حقیقتاً بابت وضعیتی که در زندگی شما پیدا شده و در شان شما و جمهوری اسلامی نیست، شرمنده ام و صمیمانه و صادقانه عذرخواهی می کنم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انقلاب ما با شعار حمایت از مستضعفین پیروز شد و مگر تاکنون غیر از محرومین و مستضعفین کسی از انقلاب حمایت کرده است و پای کار بوده و شهید داده است؟ نباید این مسائل در معیشت کارگران اتفاق می افتاد و بدتر این است که این مشکلات طولانی و تشدید شده است. 

رضایی با اشاره به اُفت ارزش ریال و کاهش قدرت خرید مردم گفت: هزار تومان الان به اندازه ۱۵۰ تومان در سال ۹۲ قدرت خرید دارد و هفتاد درصد آب رفته و بی جان شده است. پول ملی ما، حیثیت ماست. نباید این بلا را بر سر پول ملی ما می آوردند. تنها چیزی که افزایش نیافته است، یارانه است. همه چیز ده برابر شد به جز یارانه. این قابل قبول نیست.

او ادامه داد: فقر، فساد و تبعیض هیچ ارتباطی با تحریم ها ندارد. بهانه تحریم، پذیرفتنی نیست. در زمان جنگ به ما سیم خاردار هم نمی دادند. اما جنگ را اداره کردیم و با وجود تحریم ها خودکفایی و پیشرفت را در امور دفاعی می بینید. حرف من با چهار پنج دولتی است که آمدند و رفتند. نباید این روند تکرار شود. با برخوردهای سیاسی و جناحی و عدم شناخت واقعیت های اقتصادی، نمی توان مشکلات معیشتی مردم را حل کرد. 

رضایی افزود: متاسفانه اقتصاد، سیاسی شده است. اشتغال مردم، سیاسی شده است. مدیرعامل تامین اجتماعی را که نباید دولت تعیین کند. این طرح سه جانبه ای که می روند و حقوق و دستمزد کارگران و بیمه را تعیین می کنند، باید به نسبت اکثریت در جامعه تغییر کند. کارگران در این تصمیم گیری های سه جانبه به خاطر جمعیت بیشترشان، باید حضور بیشتری داشته باشند. باید بدون هراس از این و آن، به طور ریشه ای مشکلات کارگری و مردم را حل کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: در حال تدوین سیاست های کلی تأمین اجتماعی در مجمع تشخیص هستیم. در این سیاست های کلی که مثل همان «قانون کار»ی است که در مجمع تشخیص به نفع کارگران تصویب شد، مساله تأمین اجتماعی کارگران و بازنشستگان را جدی می گیریم. این سیاست ها توسط مقام معظم رهبری به سه قوه ابلاغ می شود و آنها موظف هستند تمام قوانین را براساس این، بازنگری کنند. مطمئن باشید که حواس ما به حقوق شما هست. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • مستمری
    ۱ ۰

    اگر حواس تان بود این بلا سر بازنشسته و مستمری بگیر و از کار افتاده تامین اجتماعی نمی افتاد که با چندر غاز مثل بدبخت زندگی کنن

  • مسعود
    ۱ ۰

    حتما نه تنها شما بلکه تمامی مسؤولین حواسشان به حقوق و درآمد قشر ضعیف جامعه هست کسی منکر این مطلب نیست ولی با توجه به اینکه حواس شما به حقوق مستضعفین هست کسی جرات اقدامی ندارد و فقط همه شعار میدهند خصوصا آقایانی که منتظر رای مردم هستند تا خود را به نمایی برسانند نه مردم را