کد خبر 508176

در دیدار نوبخت با سفیر سوییس؛

سوییس خواستار گسترش سرمایه‌گذاری در ایران شد

سفیر سوییس در ایران در دیدار با محمدباقر نوبخت، معاون رییس جمهور از تقاضای شرکت‌های سوئیسی برای حضور و سرمایه‌گذاری در ایران سخن گفت و خواستار رفع موانع گمرکی و ... شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مارکوس لایتنر، سفیر سوییس در ایران در دیدار با محمدباقر نوبخت، معاون رییس جمهور از تقاضای شرکت‌های سوییسی برای حضور و سرمایه‌گذاری در ایران سخن گفت و خواستار رفع موانع گمرکی و ... شد.

به گفته وی، علی‌رغم تحریم‌های آمریکا، شرکت‌های فولر، سینجتا، روشه، نوارتیس علاوه بر نستله تمایل دارند که در ایران سرمایه‌گذاری کنند.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، با استقبال از رویکرد کشور سوییس، مذاکرات اخیر روسای جمهور دو کشور را مثبت و نشانه اعتماد دو کشور خواند و گفت: علت سرپا ماندن ایران علی‌رغم تحریم‌ها، نهادسازی‌هایی بود که در ایران شکل گرفته و امکان اتخاذ تصمیم در شرایط تحریم را به ما می‌دهد. خرسندیم که کشور سوییس همواره کوشیده که روابط خوب و منطقی‌ای با ایران داشته باشد.

نوبخت افزود: خورشید تحریم‌ها رو به غروب و خورشید همکاری‌ها درحال طلوع است. انشالله در آینده، همکاری‌های وسیع‌تری با طرف سوییسی داشته باشیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • محمد رضا
    ۰ ۰

    این یعنی همان هویچ