کد خبر 507455

یک نماینده مجلس تشریح کرد؛

خبر مهم استخدامی برای معلمان خرید خدمت

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: معلمان نهضتی، حق‌التدریسی، پیش دبستانی و خرید خدمتی تا سال ۱۴۰۰ مرحله به مرحله استخدام می‌شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمدرضا احمدی‌اظهار داشت: دولت سعی کرده نظر مجلس و منافع مردم را در اصلاحیه لایحه بودجه 1400 مدنظر قرار دهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اصلاحیه لایحه بودجه 1400 که توسط دولت به مجلس ارائه شد تفاوت زیادی با لایحه قبلی داشته و دارای شرایط بهتری است.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی افزود: به دلیل اینکه دولت تقریباً خواسته‌های مجلس در خصوص لایحه بودجه 1400 را برآورده کرده نمایندگان مجلس نیز کلیات این لایحه را تصویب کردند.

وی گفت: این بودجه به مدت 48 ساعت در کمیسیون تلفیق بودجه مجلس مورد بررسی اعضای کمیسیون قرار گرفته و روز یکشنبه مجدداً به صحن مجلس ارائه می‌شود تا توسط نمایندگان بررسی شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس عنوان داشت: باید در مورد حقوق‌ها عدالت برقرار شود تا هر کسی به اندازه توان و به نسبت کاری که دارد حقوق دریافت کرده و بتواند معیشت خود را تأمین کند.

وی با بیان اینکه همسان‌سازی حقوق‌ها در لایحه بودجه 1400 دیده شده گفت: در این طرح سعی بر رعایت عدالت و همسان سازی حقوق افراد است تا افراد با مدارک علمی و سوابق یکسان و سایر موارد مشابه حقوق یکسانی دریافت کنند.

احمدی تصریح کرد: در لایحه بودجه سال آینده برای رتبه‌بندی معلمان اعتباراتی درنظر گرفته شد لذا دولت و مجلس در اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان اتفاق نظر داشته و ان‌شاالله بزودی اجرا می‌شود.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس عنوان داشت: طبق تعهد وزارت آموزش و پرورش استخدام مربیان پیش دبستانی، نهضتی و حق التدریسی در مراحل مختلف تا 1400 یا در سال 1400 انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه اکنون این افراد به شکل مرحله به مرحله به دانشگاه فرهنگیان معرفی می‌شوند گفت: استخدام هر 4 گروه مربیان نهضت سوادآموزی، حق‌التدریسی، خرید خدمتی و پیش دبستانی به شکل مرحله به مرحله صورت می‌گیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام شده مشکلات مربوط به سند مالی مربیان پیش دبستانی برطرف شده است.

وی با اشاره به اینکه اکنون مشکلی که در خصوص استخدام مربیان پیش دبستانی وجود دارد عدم تعلق کد به این افراد است افزود: در تلاش هستیم که این مشکل نیز برطرف شود تا منعی برای استخدام این افراد نیز وجود نداشته باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • آرزو
  ۳ ۳

  تو رو خدا ی فکری برای خرید خدمت بعد از ۹۱ هم بکنید .نه حقوق الان فقط حقوق مهر دادن نه استخدام تو رو خدا ماهم حق التدریس کنید

 • جعفر
  ۰ ۰

  افرین به نماینده رشت که شفاف صحبت کردن خدا خیر بده به تو نماینده با وجدان

 • رقیه جمشیدی
  ۱ ۱

  سلام
  ای مسولین محترم من در استخدامی امسال که این روزها هم یه مصاحبه عالی دادم از دبیری زبان انگلیسی قبول شدم اما به دلیل بومی گزینی که نزدم (اما خودم بومی شهرستانی هستم).سرنوشتم عوض شده.لطفا حداقل ما را از پیش دبستانی(از سال ۹۵ پیش دبستانی به طور کاملا رایگان در یک قشلا ق تدریس میکنم) یا نهضت معلم رسمی کنید تا از جان و دل این کار را انجام دهیم.

 • ناشناس
  ۲ ۰

  باسلام خواهش میکنم نیروهای خرید خدمات آموزشی رو حق التدریس کنید،

 • ناشناس
  ۲ ۰

  سلام.توروخدا فکری برای معلمان خرید خدمات بعد از 91هم بکنید.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ما چه کنیم ک از سال ۹۵ به بعد جز پودمانی هستیم مثل خرید خدماتی ها از جون و دل داریم کار میکنیم حتی بهتر از رسمی ها و مدیران هم خبر دارند ن حقوقی درست و حسابی داریم ن بیمه درست و حسابی امسال میخواستم ادامه ندم ازبس خانواده ها اسرار کردند و بچه ها قبول کردم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام
  خواهشا نیروهای بعد ۹۱ را هم تعیین تکلیف بفرمایید با ۹سال تجربه تدریس و شرکت در کلاسهای اموزشی و کارگاه و ۹۰۰ساعت ضمن خدمت و گزینش لطفا بدون ازمون ما را جذب کنید .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  باسلام و ادب
  خواهشمندیم نبروهای بعد ۹۱ را هم بدون ازمون مثل نیروهای قبل ۹۱ جذب کنید چه فرقی بین بعد از ۹۱ و قبل ۹۱ هست ؟خواهشا رسیدگی فرمایید

 • توکل
  ۰ ۰

  بی عدالتی همین هست. یک سری با همان شرایط با حقوق . حکم ابلاغ استخدام میشن ( مثل حق التدریسی). از همون روز اول یک سری هم جون میکنن. اسمی ازشون نمیاد. قرارداد معین دارند نمیکنند چرا؟ به هزاران دلیل. شرکتی دارند. به نام معلم بازنشسته کسی دیگر میره سرکلاس وجود دارد. خرید خدمتی دارند این روند به نظر شما درست هست؟ عدالت یعنی همه در یک سطح باشند. تبعیض نباشد. حق التدریسی و خرید خدمات و غیره که در سال های گذشته استخدام شدند(چرا با عنوان ها بازی میکنید). حق التدریس خرید خدمات و غیره نباید باهم فرقی داشته باشند. یک سری را همینجوری جذب میکنید یک سری هم خیلی خوشگل پاک میکنید. میگویید برین آزمون بدهید. اگر نمی خواستید چرا استفاده کردین؟ باید با هم فرق نکنند. آنها هم از گوشت و پوست هستند. انسان هستند. باید نفس بکشند. خانواده دارند. بچه هاشون چشم انتظار هستند. خدایی هست. بترسید. کرونا برای من و شماست. بازم نمی خواهید بیدار شوید. خدا چشم و گوشتان را مهر زده. فقط از خدا کمک بگیرید. عمر از بین رفته برنمیگرده. انقدر با واژه ها بازی نکنید.