کد خبر 506593

آماده باش راهداران در برف و کولاک جاده‌ها

با توجه به بارش برف و باران و وقوع کولاک برف و بهمن در برخی جاده ها، مردم حتماً از انجام سفرهای غیرضروری پرهیز کنند همچنین رانندگان محورهای کوهستانی زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی داشته باشند و از سالم بودن سیستم گرمایشی خودروی خود مطمئن باشند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، روز آینده ۲۹ بهمن بارش برف یا باران، رخداد مه و کاهش دید افقی در مناطق جنوبی توأم با رعد و برق و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود.

این شرایط جوی در استان های لرستان، جنوب آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، شمال خوزستان، ارتفاعات غربی اصفهان، شمال چهارمحال و بختیاری، جنوب غرب استان مرکزی و جنوب همدان همچنین ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز و تهران پیش‌بینی می‌شود.

روز آینده بارش برف و باران در محورهای هراز، کندوان و آزادراه قزوین-رشت پیش‌بینی شده است.

در این راستا طبق اعلام مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی، در مناطقی که ذکر شد کاهش دید و لغزندگی جاده های کوهستانی به سبب بارش برف، آب گرفتگی معابر عمومی، احتمال ریزش بهمن در مناطق مستعد و کولاک برف در گردنه های برفگیر و کوهستانی پیش بینی می شود.

با توجه به وقوع بارندگی در جاده ها، هماهنگی جهت گشت‌زنی ناوگان راهداری، هماهنگی برای استقرار ماشین آلات راهداری و آمادگی کامل راهدارخانه ها در دستور کار قرار گرفته است.

توصیه می‌شود مردم حتماً از انجام سفرهای غیرضروری پرهیز کنند همچنین رانندگان محورهای کوهستانی و سردسیر زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند و از سالم بودن سیستم گرمایشی خودروی خود مطمئن باشند.

رانندگان حتماً قبل از تردد آخرین اطلاعات وضعیت راه ها را از سامانه اطلاع رسانی ۱۴۱ اخذ کنند و هنگام رانندگی احتیاط لازم را به عمل آورند و اقدامات پیشگیرانه را داشته باشند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر