کد خبر 504894

میلیونر شدن پسر ۱۲ساله با خرید و فروش سهام +عکس

با وجود ریزش اخیر بورس کره، وون- پسر ۱۲ ساله کره‌ای توانسته است سود زیادی از بورس کسب کند.

به گزارش رویترز، که وون- پسر ۱۲ ساله کره ای مانند بسیاری از هم سن و سالان خود وقتش را پای کامپیوتر می گذراند اما با این تفاوت که به جای بازی های کامپیوتری به تابلوهای معاملات خیره می شود و با تحلیل اخبار بورسی سعی می کند بهترین سهام را خریداری کند. او اکنون ۲۵ میلیون وون ( ۲۲ هزار و ۴۰۰ دلار) پول از طریق معامله گری در بورس به دست آورده است.  

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، که وون دوست دارد روزی به یک فرد مانند وارن بافت تبدیل شود و می گوید: دوست دارم روزی مثل او شوم. با پدر و مادرم جدی صحبت کرده ام تا در بازار حضور داشته باشم. برای آن که به حداکثر سود برسم ترجیح می دهد به جای تمرکز روی الگوهای کوتاه مدت بر روی اهداف بلندمدت تمرکز کنم.  

ZSWg3135MHms

هر چند در ماه های اخیر شاخص بورس کره جنوبی ریزش زیادی داشت اما سرمایه گذارانی مانند وون که شرکت های فناوری نوپا را انتخاب کرده بودند به سوددهی خوبی رسیدند. اکنون حدود دو سوم سهام شرکت های کره ای که در بورس عرضه شده است در اختیار جوانان و نوجوانان قرار دارد که بیش از هر زمان دیگری در تاریخ این کشور است. با شیوع کرونا و خانه نشینی مردم، علاقه کره ای ها به حضور در بازار بورس بیشتر هم شده و ورود سرمایه های جدید رکورد زده است.  

لی یون جو- مادر این کودک کره ای- با انتقاد از عقب ماندن نظام آموزشی از بازارهای مالی گفت: تعجب می کنم چرا باید این همه مدرک دانشگاهی برای عده ای مهم باشد. پسر من از راه تجربی موفق تر از خیلی از افرادی بوده که تحصیلات دانشگاهی دارند.  

سبد سهام این سرمایه گذار جوان کره ای شامل سهام پیام رسان کاکایو، سامسونگ الکترونیکس و هیوندای موتور است. او می گوید ترجیح می دهد به جای رفتن به دانشگاه، سرمایه گذار بزرگی شود. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • اکبرمالکی
  ۱۰ ۲

  سلام اونجا کره است که پسره سود کرده میومد ایران اونوقت میدید حسن کلید ساز چیکارش میکرد

 • علی
  ۶ ۱

  اون بورس بورس کشوره خودشان هستش بابورس کشور ما دانشمند ها هم نمیتونن ملیونربش اگرمیلیاردبیارن تو بودی کشوره ما صبح که بیدار شم یکریالشو صاحب نیستن

 • داود
  ۹ ۱

  بله بورسی که دولتش دزد نیست این میشه