کد خبر 504053

معاون وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد؛

اعتراض معلمان درباره واریز حق‌التدریس‌ها

معاون وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اعتراض معلمان درباره واریز حق‌التدریس‌ها گفت:پرونده پرداخت باقی مانده حق التدریس سال تحصیلی گذشته بسته نشده است و ما مجدد این موضوع را بررسی می‌کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم،   واریز مطالبات مربوط به ساعات حق‌التدریس معلمان رسمی ( ماه‌های اسفند، فروردین، اردیبهشت و خرداد سال تحصیلی گذشته) با اعتراضاتی همراه شده است.

آنگونه که معلمان می‌گویند، مبلغ واریزی برای آنها کمتر از میزان فعالیتشان است.

در همین رابطه علی الهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که معلمان شاغل و بازنشسته نسبت به واریز مطالبات حق التدریس خود اعتراض دارند و آن را بسیار کمتر از میزان واقعی می‌دانند، اظهار کرد:‌ در بحث پرداخت باقی مانده حق التدریس سال تحصیلی گذشته باید به این موضوع اشاره کنم که با شرایط کرونا مواجه شدیم یعنی از اول اسفند سال گذشته که مدارس تعطیل شد تا 27 فروردین ما هیچ گزینه دومی را برای ارائه خدمات آموزشی به صورت مجازی نداشتیم بنابراین یک فاصله‌ای ایجاد شد که با قوانین متناظر خود قدری ناهمخوان شده است.

وی افزود: به استناد قانون، حق التدریس باید متناسب با میزان و ساعت کارکرد افراد پرداخت شود و ما نمی‌توانیم به صرف اینکه قرارداد حق‌التدریس با یک فرد داریم، آن را برای تمام موارد پرداخت کنیم هر جا که عدم کارکرد شکل بگیرد به همان میزان از حق التدریس کاسته می‌شود.

الهیار ترکمن ادامه داد: برای اینکه بتوانیم باقی مانده حق التدریس شاغلان را در سال تحصیلی گذشته تسویه کنیم از ادارات آموزش و پرورش استان‌ها خواستیم میزان ساعات کارکرد را محاسبه و به ما اعلام کنند، عددی از طرف آموزش و پرورش استان‌ها جمع بندی و به وزارت آموزش و پرورش ارائه شد که براساس آن پرداختی‌ها را انجام دادیم.

پرونده پرداخت حق‌التدریس‌ها بسته نشده است

معاون برنامه ریزی وتوسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: برخی فرهنگیان به میزان حق‌التدریس‌های وایرز شده اعتراض کردند و گفتند کارکرد آنها بیشتر از میزانی است که پرداخت شده است؛ بنده این را خدمت همه فرهنگیان با جدیت اعلام می‌کنم که پرونده پرداخت باقی مانده حق التدریس سال تحصیلی گذشته بسته نشده است و ما مجدد این موضوع را بررسی می‌کنیم.

از حق‌التدریس سال تحصیلی جاری چه خبر؟

وی ادامه داد: فرهنگیان این مرحله را یک مرحله از پرداخت در نظر بگیرند تا محاسبات و بررسی‌ها به صورت دقیق و کامل از طریق ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها نهایی شود هر جا احساس کنیم فردی میزان کارکردش محاسبه نشده است قطعاً آن را لحاظ و پرداخت را انجام خواهیم داد، ما تا چند روز آینده نتیجه بررسی‌های مجدد خود را با استان‌ها اعلام خواهیم کرد.

الهیار درپاسخ به این پرسش که مطالبات حق التدریس مربوط به سال تحصیلی جاری چه زمانی پرداخت خواهد شد؟ متذکر شد:‌ امسال هم سال تحصیلی از 15 شهریور ماه آغاز شد و باید حق التدریس همکاران را محاسبه و پرداخت کنیم، اطلاعات جمع بندی و آماده است و منتظر تخصیص اعتبار مربوط به حق التدریس‌ها از 15 شهریور به بعد هستیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  مشکل اینه که ایشون و اطرافیانشون توی باغ نیستند ما از همون ابتدای تعطیلی از طریق تلگرام و واتساپ تدریس رو ادامه دادیم اکثر ما تا نیمه شب بلکه اوایل بامداد با بچه ها سر و کله میزدیم این روند اسفند و نیمه دوم فروردین و خرداد و حتی اوایل تیر ادامه داشت ما توی کلاس درس هم نیم ساعت درس میدیم بقیش پرسش و دیدن تکالیفه.ظاهرا آقایون خودشونو زدند به کوچه علی چپ . بعد میگن خوش به حال آموزشیها. میگیم اگه خوبه چرا میز اداره رو چسبوندید به خودتون نمیرید مدرسه که حال کنید به قول خودتون

 • علی
  ۱ ۰

  مسئولان ما همیشه قیچی دستشون بوده تا ببرند، ندادن چندرقاز حق معلم مساویه معلم عصبانی در کلاس معلم عصابی در کلاس یعنی دانش آموزان پرخاشگر در آینده، اگر گوش شنوایی باشهژ

 • علی
  ۰ ۰

  وقتی حقوق یه دیپلم که تو ایران خودرو انبار داری میکنه ۳ برابر یه معلم‌رسمی با ۳۰ سال سابقه باشه دیگه فاتحه این کشور خونده شده مفهومش اینه که تو کشور ما خودرو سازی خیلی با ارزش تر از انسان سازی هستش

 • رضا
  ۰ ۰

  جناب ترکمن نه جنابعالی و نه کادر اداری آ. پ میدونید ما در روز چند ساعت وقت گذاشتیم برای تدریس برای ساخت یه کلیپ ده دقیقه ای تدریس حداقا 4 تا ده دقیقه وقت گذاشتیم روزی سه ساعت به راحتی وقت برا تدریس و حداقل دو ساعت وقت برا بررسی تکالیف و امتحان دانش آموزان در ابتداییصرف کردیم.. طبق بودجه بندی کتاب ها دروس مربوط به اسفند و فروردین و اردیبهشت مانده بود که در مدت تعطیلی تدریس کردیم سرعت تدریس آنلاین کمتر از ازذحضوری است چون یادگیری دانش آموز بصورت آنلاین کمتر است، پس رو. چه حسابی باید حق الزحمه آموزگاران رسمی کمتر شود نکته بعد اینکه معاونین مدرسه ابتدایی که نوبت دوم با توجه به کمبود نیروی آموزشی با اداره همکاری کردند و شیفت مخالف کلاس تدریس دارند چرا باید 24ساعت تدریسشون به 18ساعت تقلیل پیدا کند اگه 6ساعت به گفته شما معاونین موظفی دارند که تدریس کنند همون اول دستور میدادید تا ما هم آنلاین شش ساعتمون درپایه های دیگه تدریس کنیم نه اینکه از اضافه تدریسمون زده شود از شما خواهشمندم داد ما را به گوش مسولین برسانید.. سپاس از شما

 • ناشناس
  ۰ ۰

  حالا تفاوت تطبیق استخدامی های 88 به بعد را قطع کردن
  انشالله که مشکلات کشور بااین 100تومنی که کم کردن حل بشه، آمین

عناوین بیشتر