کد خبر 504008

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد؛

نحوه محاسبه و پرداخت حق‌التدریس معلمان

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره نحوه محاسبه کارکرد «حق‌التدریس غیرموظف معلمان» توضیح داد و گفت: آنچه که واریز شده، یک بخش بوده و بخش دیگر به زودی انجام می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، علی الهیار ترکمن گلایه برخی معلمان در شبکه های اجتماعی مبنی بر "کاهش پرداخت حق التدریس شاغلین یا تغییر مبنای محاسبه" آن را مستند ندانست. 

وی درباره نحوه محاسبه حق التدریس شاغلین  در اسفندماه ۱۳۹۸ و بهار ۱۳۹۹ اظهار کرد: طبق قانون، حق التدریس غیر موظف متناسب با میزان کارکرد افراد تعیین و پرداخت می شود.

الهیار ترکمن ادامه داد: بر این اساس و پس از پرداخت مرحله دوم حق التدریس، کارگروهی متشکل از مدیر آموزش و پرورش و کارشناسان موضوعی و مرتبط در هر شهرستان تشکیل و میزان حضور و کارکرد همکاران در ماه های مذکور را بررسی می کنند. در این صورت مشخص می شود مبلغی که پرداخت شده تا چه حد با میزان کارکرد واقعی افراد مرتبط بوده است و بر اساس آن، تصمیم مقتضی اتخاذ خواهد شد.

وی تاکید کرد: درست است که آموزش و پرورش در مواقعی بدلیل محدودیت های مالی کشور، تاخیر در پرداخت داشته اما تا کنون عدم پرداخت نداشته و حقوق فرهنگیان را تضییع نکرده است. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • رضا
  ۱ ۰

  شماچرااون سی دقیقه تدریس شاد رومی بینید وبه اونهمه وقتی که معلماندبراساخت محتوا وتکالیف وتمرین میزارن توجهی ندارید.الان کارمعلم نسبت به پارسال دوبرابرشده وتازه باهزینه وامکانات شخصی خودش درس میده.این روش محاسبه رواول مهر ماه اعلام میکردید تااعتراضی هم بعدها نباشه.واقعادبایدتاسف خورد به اوضاع واحوال آموزش وپرورش ونگرش مسئولان نسبت معلم.بعدیکسال که ارزش پول یک پنجم شده باروش من درآوردی اسفند وفروردین۹۸روحذف کردید وبقیه ماهها روهم ازسروتهش زدید وکمترازنصف قراره بدید.

 • حجت
  ۱ ۰

  جناب معاون اگر کارگری سر کار برود وصاحب کار ابزار نداشته باشد وکار انجام نشود کارگر مقصر است یا صاحب کار
  ایانباید کارگر حقوقش را کامل دریافت کند
  کارگر مزدش را می خواهد. معلم نیز حقوقش را
  برو به قانون مراجعه کن اگر راست می گویی

 • دکتر سید
  ۰ ۱

  احسنت بر جناب دکتر سید ترکمن

 • بازنشسته
  ۰ ۰

  همیشه اضافه کار همکاران را با تاخیر خیلی زیاذ پرداخت می کردید رتبه بندی را بازنشستگان اول مهر 98 اعمال نکردید وحق انها را پایمال کردید وکمک هزینه ازدواج اولاد انها درسال 97 را که حدود یک میلیون بود فراموش کردید

 • معلم
  ۱ ۰

  چرا این همه دروغ

  • رشید
   ۰ ۰

   دروغ کنتور که نداره فیوزش بپره؟؟

 • م.م
  ۱ ۰

  باسلام میزان عملکرد یعنی چی؟من از 28بهمن تو برنامه ایتا فعال بودم و تا آخرین روز اسفند تدریس داشته ام و همین طور از 7فروردین تا راه اندازی شاد در این برنامه مشغول بوده ام خودم مستند دارم مدیر مدرسه هم همین طور.آیا اداره این بررسی و انجام میده تا حق من ضایع نشه؟جواب اونم مشخصه:هرگز

 • علی
  ۰ ۰

  این جایگاه برای ترکمن زیادی است. وزارتخانه آموزش و پرورش نیاز به اصلاح دارد. افرادی مانند امیر کبیر می‌خواهد نه افرادی مانند ترکمن...

 • ناشناس
  ۰ ۰

  درود من یک معلم بازنشسته هستم،مدارس چندپایه روستایی تدریس میکنم،بخداازروزی که کرونا آمده اداره برخوار ماراتعطیل نکرد،گفت تعداد دانش آموزان کم است و همه امکان گوشی و اینترنت ندارند،پس باید حضوری باشید،آقای وزیر،آقای ترکمن تکلیف من وامثال من چیه؟