کد خبر 503226

یک مقام مسئول خبر داد؛

واریز ۲۹میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان به حساب فرهنگیان

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان از واریز ۲۹۴ میلیارد ریال سهم الشرکه فرهنگیان بازنشسته آذر ۹۹ عضو این صندوق خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، مهدی نیکدل با اعلام این خبر گفت: در آذر ماه 1399،  2 هزار و 522 نفر از دوم آبان تا اول آذر بازنشسته شده و سهم الشرکه خود شامل سهم عضو، سهم دولت و سود حاصل از فعالیت‌های اقتصادی موسسه را دریافت کرده‌اند.

 وی افزود: حدود 88 میلیارد ریال این مبلغ را خود فرهنگیان عضو در طی سنوات خدمت واریز کردند و حدود 24 میلیارد ریال آن نیز از محل سهم دولت پرداخت شده و مابقی معادل 182 میلیارد ریال حاصل سودآوری فعالیت‌های اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان است.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید کرد:  این رقم تمام دریافتی فرهنگیان مذکور نیست زیرا سود سال مالی منتهی به 31 شهریور 1399 پس از برگزاری مجمع موسسه و تقسیم سود بین اعضا به حساب فرهنگیان بازنشسته مذکور واریز و به حساب فرهنگیان عضو نیز منظور می‌شود. بنابراین لازم است فرهنگیان بازنشسته، حساب بانکی مرتبط با صندوق ذخیره فرهنگیان را برای دریافت سود یکساله فعال نگه دارند.

نیکدل توصیه کرد: اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان پس از بازنشستگی، می‌توانند به عضویت خود در موسسه ادامه داده و از سودآوری ناشی از سرمایه‌گذاری‌های کلان، به ویژه در حوزه پتروشیمی بهره‌مند شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • دکتر سید
    ۰ ۰

    احسنت بر معلمان شجاع ایران

  • غلامعباس امانی
    ۰ ۰

    بنام خدای بزرگ/ از وزیر محترم و دلسوز آموزش و پرورش متمنی است که مدارس‌ ابتدايي بشاگرد محروم هرمزگان را به جهت کثرت بیماری ونبود امکانات بهداشتي درمدرسه(آب)و ........تااطلاع ثانوي تعطیل مطلق اعلام فرمايند اين خواسته تمامي خانواده‌ها ميباشد! با احترام/ ولی دانش آموز