کد خبر 502180

ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی؛

مجوز واردات واکسن کرونا به شرکت‌های خصوصی داده می‌شود؟

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: اجازه واردات واکسن کرونایی به شرکت‌های خصوصی به شرط اخذ تأییدیه سازمان غذا و دارو کشور داده شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، حسینعلی شهریاری، اظهار داشت: اجازه واردات واکسن کرونا به شرکت‌های خصوصی به شرط اخذ تأییدیه سازمان غذا و دارو کشور داده شده اما با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب هیچ شرکتی اجازه واردات واکسن از آمریکا و انگلیس را ندارد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سخنان رهبر معظم انقلاب درباره ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور کاملاً شفاف است، گفت: واکسن‌های وارداتی باید طبق پروتکل‌ها از سوی وزارت بهداشت بررسی و سپس مورد استفاده قرار گیرد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر بخش‌هایی چون انستیتو رازی، انستیتو پاستور، شرکت‌های دانش بنیان، بنیاد برکت و دو شرکت از وزارت دفاع در تلاش برای ساخت واکسن کرونا هستند و روی این موضوع کار می‌کنند که پیش‌بینی می‌شود تا خردادماه 2 میلیون دوز واکسن توسط این شرکت‌ها تولید شود.

نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین پیش‌بینی می‌شود از مرداد و تیرماه 10 میلیون دوز واکسن کرونا توسط محققان تولید شود که به یاری خدا با این شرایط آینده روشنی در مبارزه با کرونا ویروس پیش رو خواهیم داشت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

عناوین بیشتر