کد خبر 501447

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد؛

تمدید مهلت ثبت نام برای جاماندگان کنکور کارشناسی ارشد

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت دومین مرحله ثبت نام کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ فاطمه زرین‌آمیزی، سخنگو و مدیرکل سازمان سنجش آموزش کشور اظهار کرد: دور دوم ثبت نام  در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰  و بیست و ششمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور از روز یک شنبه، ۵ بهمن آغاز شد و مقرر بود این مهلت ساعت ۲۴ امشب (چهارشنبه، ۸ بهمن) به پایان برسد.

مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش توضیح داد: به منظور فراهم کردن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از متقاضیانی که تا این تاریخ موفق نشده بودند اقدام به ثبت نام کنند ترتیبی اتخاذ شد که بتوانند تا روز شنبه ۱۱ بهمن ماه ۹۹ نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. متقاضیان ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام و اصلاحات دفترچه نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

به گفته‌ی این مقام مسئول، آن دسته از متقاضیانی که قبلا نسبت به ثبت‌نام اقدام کرده اند، می‌توانند در صورت تمایل تا تاریخ فوق، نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام کنند.

او ادامه داد: متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ در تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و همچنین دانشگاه آزاد و بیست و ششمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور که نتوانستند در مهلت تعیین شده قبلی از ۱۶ آذر لغایت ۲۶ آذر ۹۹ و همچنین ۵ تا ۸ بهمن ماه ۹۹ ثبت‌نام کنند می‌توانند در مهلت جدید در نظر گرفته شده اقدام به ثبت نام کنند و یا اطلاعات ثبت نامی خود را ویرایش کنند.

زرین آمیزی با بیان اینکه این ثبت نام به صورت کاملا الکترونیکی از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌شود، گفت: داوطلبان می‌توانند از طریق سایت سازمان سنجش و سپس مراجعه به بخش کارشناسی ارشد بر روی لینک آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ (مرحله دوم ثبت نام) کلیک کرده و با مطالعه شرایط و ضوابط و پرداخت هزینه، برای ثبت نام اقدام کنند.

زرین آمیزی بیان کرد: در ثبت نام مرحله اول که در آذر برگزار شد تعداد ۴۱۶ هزار و ۲۴۰ نفر ثبت نام کردند و در مرحله دوم که از ۵ بهمن شروع شده تاکنون ۴۲ هزار و ۱۲۳ نفر ثبت نام کرده اند. جمع کل ثبت نام کنندگان تاکنون به ۴۵۸ هزار و ۳۶۳ نفر رسیده است.

زرین آمیزی گفت: براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ در روز‌های پنجشنبه و جمعه مورخ ۶ و ۷ خرداد سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد. متقاضیان لازم است از روز دوشنبه، ۳ خرداد ۱۴۰۰ تا روز چهارشنبه، ۷ خرداد با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان برای تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند.

او افزود: هر متقاضی می‌تواند در صورت واجد شرایط بودن حداکثر در دو رشته امتحانی ثبت‌نام کند.

مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش ادامه داد: متقاضیان لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و پرداخت مبلغ ۹۰۰.۰۰۰ (نهصد هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون یک کدرشته امتحانی نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

اصلی (رشته اول) علاقه‌مند به شرکت در رشته امتحانی دوم هستند، ضرورت دارد که کدرشته امتحانی دوم را نیز در بند مربوط در تقاضانامه درج کنند. این دسته از متقاضیان باید برای رشته امتحانی دوم یک کارت اعتباری دیگر، به مبلغ ۹۰۰.۰۰۰ (نهصد هزار) ریال علاوه بر کارت اعتباری اول خریداری کنند.

متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در آزمون کدرشته‌های امتحانی (اصلی و شناور) که علاقه‌مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام‌نور هستند، لازم است علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت‌نام، نسبت به پرداخت مبلغ ۱۳۷.۰۰۰ (یکصدو سی و هفت هزار) ریال دیگر نیز برای اعلام علاقه‌مندی برای دوره مذکور، اقدام کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر