کد خبر 500323

یک مقام مسئول توضیح داد؛

چند توصیه به خانواده‌ها برای فرستادن فرزندشان به مدرسه

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به وضعیت حضور دانش آموزان در مدرسه در روزهای ابتدایی بهمن ماه، توصیه‌هایی به خانواده‌‌‌‌‌ها داشت و گفت: خانواده‌ها مسائل بهداشت فردی را به فرزندان خود آموزش دهند و بر آن تاکید کنند. مخصوصا استفاده از مواد ضدعفونی برای دست و زدن ماسک به صورت دائم توصیه می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمد محسن بیگی درباره وضعیت حضور دانش آموزان در سومین روز از بازگشایی مدارس در پایه های اول و دوم ابتدایی و هنرستان ها در مناطق با وضعیت آبی و زرد اظهار کرد: هنوز گزارشی از وضعیت حضور از مناطق نگرفته ایم ولی طی یک تا دو روز آینده گزارش وضعیت حضور دانش آموزان جهت ارزیابی از سوی مدارس به دست ما خواهد رسید.

وی افزود: پیش بینی خود ما این است که در مناطق روستایی و عشایری  به علت تراکم پایین جمعیت دانش آموزی و دسترسی کمتری که به امکانات آموزش مجازی دارند، کلاس های حضوری بیشتر باشد؛ اما در مناطق شهری احتمالا کلاس حضوری بیشتر برای رفع اشکال از سوی خانواده هایی که  دچار مشکلاتی هستند و نتوانستند مطالب درسی را به بچه ها منتقل کنند، برگزار شود.

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره تامین اقلام ضدعفونی کننده برای مدارس نیز گفت: مدارس برای تامین اقلام بهداشتی و ضدعفونی مشکلی ندارند و مورد خاص مبنی بر وجود مشکل گزارش نشده است.

محسن بیگی در پاسخ به اینکه آیا پروتکل های بهداشتی در این مقطع از بازگشایی مدارس سختگیرانه تر شده اند؟ گفت: تغییر اصلی در پروتکل ها به فاصله گذاری فیزیکی برمی گردد، تراکم جمعیت در کلاس کم شده و تاکید بر تهویه فضاهای آموزشی در فواصل زمانی کوتاه است که حتما پنجره ها و درها باز شوند که هوا جریان پیدا کند.

وی افزود: البته چون هوا سرد است ممکن است دائم نتوان پنجره ها را باز گذاشت.

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش توصیه هایی نیز به خانواده ها داشت و گفت: خانواده ها مسائل بهداشت فردی را به فرزندان خود آموزش دهند و بر آن تاکید کنند. مخصوصا استفاده از مواد ضدعفونی برای دست و زدن ماسک به صورت دائم توصیه می شود. ضمن آنکه چون در فصل زمستان قرار داریم حتما بچه ها پوشش مناسب داشته باشند زیرا در مدرسه ناچار هستند درها و پنجره ها را در فواصل زمانی کوتاه باز کنند تا هوا جابجا شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    اینم بگو که مدیران به همه دانش آموزان زنگ زدن و گفتن حضور اجبار، اینم بگو پشت پرده به مدیران گفتید این کار رو بکنند باید داخل رسانه تلویزیون آبروتون رو ببرند و دستتون رو رو کنند برای این برنامه ریزی که برای کشتن معلمان کردید