کد خبر 499594

فرمانده ستاد مقابله با کرونا؛

٢٨۴نفر به علت کرونا در مراکز درمانی تهران بستری شدند

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران خبر داد: در ٢۴ ساعت گذشته ٢٨۴ نفر به علت ابتلا به کرونا در مراکز درمانی تهران بستری شدند که از این تعداد ٨۵ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

به گزارش  اقتصادآنلاین به نقل از مهر، علیرضا زالی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هم اکنون مجموعه شاخص‌ها در تهران از نظر آماری ۱.۸ دهم درصد رشد داشته است اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته بالغ بر ۲۸۴ بیمار کرونایی جدید بستری شده‌اند که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته ۴.۸ دهم درصد رشد فزاینده را نشان می‌دهد.

زالی گفت: از مجموعه ۲۸۴ بیمار، بالغ بر ۸۵ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند و حدود ۴ هزار نفر نیز در بخش سرپایی مراجعه کننده داشته‌ایم که سهم حوزه درمان ۱۹۰۰ نفر و مجموعه بیمارانی که هم اکنون با تشخیص کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند یک هزار و ۸۷۷ بیمار است که از این تعداد مجموع ۷۱۸ نفر در بخش‌های مراقبت ویژه و ۲۵۶ بیمار هم در طول ۲۴ ساعت گذشته در مجموعه بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به برداشته شدن محدودیت‌ها از تالارهای پذیرایی و میهمانی ها و بازگشایی پارک‌ها و باشگاه‌ها عنوان داشت: هشدارهایی که ما در شرایط خاص تهران داشته‌ایم این است که هر گونه شتاب زدگی برای رفع و تقلیل در محدودیت‌ها باید کاملاً متوازن با شرایط بیماری باشد و تا زمانی که به یک ثبات نسبتاً پایدار در تقلیل آمار نرسیده‌ایم هرگونه شتاب زدگی می‌تواند با بازتاب‌های جدی در بحث بازگشت بیماری روبرو شود.

وی عنوان داشت: اگر مجدد مجبور به اعمال محدودیت‌ها شویم بازه زمانی طولانی‌تری را برای اعمال محدودیت‌ها خواهیم داشت، لذا ریتم بازگشایی‌ها باید منطقی‌تر و با شیب کلایم تری باشد.

حجم ویدیو: 6.30M | مدت زمان ویدیو: 00:01:59
بیشتر بخوانید
ارسال نظر