کد خبر 497959

معاون استاندار البرز:

طرح زوج و فرد خودروها از فردا در کرج و فردیس اجرا می‌شود

معاون امور هماهنگی استانداری البرز اعلام کرد که به دلیل آلودگی شدید هوا، طرح زوج و فرد خودروها از پنجشنبه در شهرهای کرج و فردیس آغاز می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، علی درویش پور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز شامگاه چهارشنبه گفت:  از  پنجشنبه ۲۵ دی ماه از ساعت هفت صبح تا ۲۱  تردد خودروها به اساس زوج و فرد از درب منازل در شهرهای کرج و فردیس انجام خواهد بود.

وی بیان داشت: به علت وارونگی و آلودگی شدید هوا تصمیم گرفته شد تا برای پیشگیری از مشکلات زیست محیطی و ارتقای سلامتی مردم این طرح اجرایی شود.

وی ادامه داد: این پدیده سبب بالارفتن شاخص های آلایندگی در سطح شهرهای استان شده و با تاکیدات استاندار البرز چندین جلسه  توسط کارگروه اضطرار آلودگی هوا برگزار شد که نتیجه آن

 توقف عملیات عمرانی ، جلوگیری از سوزاندن شاخ و برگ درختان، عدم استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه منتظر قائم و سیمان آبیک، تعطیلی معادن شن و ماسه و سایر اقدامات کاهنده آلودگی هوا است .

درویش پور بیان داشت :  با توجه به اینکه طبق تحقیقات به عمل آمده عمده عامل آلودگی هوا در شهرها منابع متحرک است اما علیرغم میل باطنی و  برای حفظ سلامت عمومی مقرر شداز فردا تا زمان پایین آمدن شاخص های آلودگی هوا، طرح تردد خودروها براساس شماره پلاک زوج و فرد از درب منازل از ساعت هفت صبح  21 با همکاری پلیس اجرایی شود.
 درویش پور ادامه داد از عموم هموطنان درخواست می کنیم ضمن کاهش مصرف انرژی از جمله برق و گاز، برای حفظ سلامتی خود و دیگر همشهریان از تردد غیر ضرور خودداری نموده و حتی المقدور در این شرایط پر خطر برای جلوگیری از آسیب های جسمی در خانه بمانند.

هوای استان البرز از اول دی ماه جاری تاکنون در وضعیت ناسالم قرار گرفته و این روزها به حالت اضطرار رسیده است. ​

بیشتر بخوانید
ارسال نظر