کد خبر 497296

زینی وند خبر داد؛

برنامه جدید برای فرهنگیان خارج از کشور

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور خبر راه اندازی سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان خارج از کشور داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، مجتبی زینی وند با بیان اینکه در روز های آتی سامانه های دیگری نظیر سامانه املاک، سامانه پژوهش و طرح تحقیقاتی نیروی های اعزامی و سامانه ارزیابی عملکرد مدارس و سرپرستان مدارس خارج از کشور را نیز راه اندازی خواهیم کرد افزود: در صددیم تا در مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور سامانه های موجود را از لحاظ فنی و محتوایی ارتقاء دهیم که در این راستا بسته های محتوایی به زبان های فارسی و انگلیسی به پورتال روابط عمومی افزوده شده است.

وی با بیان اینکه شرکت در دوره های ضمن خدمت برای کسب امتیاز در ارزشیابی سطح تخصصی معلمان لازم بوده و در خصوص نیروهای حق التدریس و محلی نیز شرط تمدید و به کار گیری آن در سنوات آتی منوط به گذراندن دوره های آموزشی مربوطه می باشد گفت: هدف از راه اندازی سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان خارج از کشور توانمند سازی و بروز رسانی دانش علمی و تخصصی معلمان و فرهنگیان در حوزه تدریس با توجه به تغییر کتب درسی، افزایش عملکرد و کیفیت بخشی به مدارس و همچنین آشنایی معلمان با روش های نوین تدریس خصوصاَ در بستر آموزش مجازی است که با افزایش سطح مهارت و تخصص فرهنگیان به تبع سطح دانش آموزان و فراگیران ما نیز در این مدارس ارتقا خواهد یافت، لذا تاکید داریم که تمام نیروهای ما در مدارس خارج از کشور در این دوره ها حضور فعال داشته باشند.

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در ادامه عنوان کرد: سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان در سه سطح تخصصی، آموزشی و عمومی طراحی شده که از طریق کد کاربری و پسوردی که در اختیار سرپرستان مدارس جمهوری اسلامی ایران قرار داده شده می توانند در چارچوب دوره های تعریف شده در سامانه، دوره های مورد نظر خود را فعال کرده و محتوای مورد نیاز هر دوره را در این سامانه بارگذاری کنند.

وی در پایان گفت: در حال حاضر ۷ دوره در سامانه در حال برگزاری است که تا آخر بهمن ماه به اتمام رسیده و آزمون نهایی این دوره ها نیز تا پایان اسفند ماه برگزار خواهد شد و کلیه معلمین موظف هستند تا پایان اسفند ماه حداقل در یک دوره شرکت کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ولی
    ۱ ۰

    وزیر نمی تونه مشکل معلمان داخل را حل کنه رفته سراغ معلمان خارج از کشور.... خنده داره. داخلی ها فعلا مشکل ندارن حق تدریس ها هم مقصر ش یارانه‌ها بودن وگر نه تا حالا داده بود