کد خبر 496371

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران؛

رایزنی برای تغییر وضعیت کاری ایثارگران در حال انجام است

اوحدی درباره مشکلاتی که در تغییر وضعیت کاری برخی از ایثارگران وجود دارد، توضیحاتی داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به  نقل از باشگاه خبرنگاران، سعید اوحدی رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران، اظهار کرد: مصوبه‌ای را با عنوان استفساریه بند و ماده ۴۴ توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید. این مصوبه به تایید قاطع شورای نگهبان رسید و ابلاغ شد. بعد از ابلاغ برخی یکسری ابهامات مطرح کردند و این ابهامات موجب شد تا سازمان امور اداری و استخدامی کشور بخش نامه‌ای را ارائه دهد و دیوان عدالت اداری هم یک نظر مشورتی دیگری را داد که می‌توانیم بگوئیم که ۹۰ درصد از مصوبه مجلس محقق شده است.

وی ادامه داد: رایزنی‌های جدی را با دیوان عدالت اداری، مجلس شورای اسلامی و دستگاه‌های اجرائی شروع کرده ایم و امیدواریم که بتوانیم این ۱۰ درصد باقی مانده از ابهامات را رفع کنیم، موضوع هم این است که در بند ذ ماده ۸۷ احکام برنامه ششم خیلی صریح مصادیق دستگاه‌های اجرائی و نوع قرارداد‌ها از جمله پیمانی، خرید معین، خرید خدمت و شرکتی را تعریف کرده است و ابهامات باقی مانده در بحث شرکتی است و امیدواریم با رایزنی‌هایی که در حال انجام است و با جایگاهی که مجلس شورای اسلامی دارد و تنها مرجع تفسیر قانون مجلس است.

اوحدی گفت: امیدواریم بتوانیم با ادامه رایزنی‌ها با مجلس، دستگاه‌های اجرائی و قوه قضائیه مشکل وضعیت کاری ایثارگران را به زودی بر طرف کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر