کد خبر 492990

جزییات استخدام ۱۹۷هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش

با تصمیم مجلس و در راستای پاسخگویی به نیاز کشور برای استخدام ۱۹۷هزار معلم، قرار شد آموزش و پرورش از نیروهای حق التدریسی و نهضتی که بعد از سال ۹۱ فعالیت های خود را آغاز کرده اند، استفاده و استخدام آنها را در دستور کار قرار دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین، در حال حاضر آموزش و پرورش برای پاسخگویی به کمبودهایی که در مقاطع مختلف تحصیلی دارد، نیازمند حداقل 197هزار معلم است. پیگیری های قبلی مجلس یازدهم در خصوص تعیین تکلیف نیروهای نهضتی و معلمان حق التدریسی در نهایت باعث شد تا تکلیف این دسته از معلمان که قبل از سال 91 فعالیت های خود را آغاز کرده بودند، مشخص شود و این دسته از نیروها وارد فرایند استخدامی شدند.

در مرحله بعد مجلس تصمیم گرفت تا برای جبران نیاز 197هزار نفری آموزش و پرورش از معلمان حق التدریس و نیروهای نهضتی که بعد از سال 91 نیز فعالیت های خود را آغاز کرده اند، استفاده کند.

در واقع از این طریق هم به نیازهای آموزش و پرورش برای تکمیل کادر آموزشی و اداری پاسخ داده شده و هم  به مطالبات ده ها هزار نفر از نیروهای نهضتی، معلمان حق التدریسی و ...برای استخدام رسیدگی شده است.

بنابراین کمبودهای آموزش و پرورش از طریق استخدام افراد ذیل ماده 28، نهضتی ها، شرکتی ها، حق التدریسی ها و...تامین خواهد شد. سال آینده نیز دانشگاه فرهنگیان قول داده است 52هزار معلم تحویل آموزش و پرورش بدهد تا بخشی از کمبودهای این حوزه پوشش داده شود.

ادارات آموزش و پرورش در سراسر کشور از اول مهرماه روند به کارگیری این نیروها آغاز کرده اند و به زودی روند استخدامی آنها نیز طی خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • مربی
  ۵ ۰

  کسی میدونه پیش دبستانی بعد ۹۱ هم استخدام میشه یعنی جز ۱۹۷ هزار هست ،ترو خدا اگه میدونین بگین

  • مربی
   ۵ ۰

   بله. وقتی میگه بعد 91 خب شامل چهار گروه میشه. پیش دبستانی.خرید خدمات.نهضتی و حق التدریس.......خودم و خودت همدردیم🙋

 • عارف
  ۱ ۰

  استخدام 5000هزار نیروی خدماتی جدید چی شد یا فقط شعار بودجهت سر کار گذاشتن نیروهای خدماتی که نه افزایش حقوق و نه اعمال مدرک داشتند اما در عوض فشار حداکثری به این نیروها وارد کردند تا مثل ....کارکنند و صدایشان در نیایید

  • مربی
   ۱ ۰

   تو رو خدا هر خبری برا بعد از ۹۱اومد بگید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  با این تصمیم مجلس بی کفایت، فاتحه آموزش و پرورش خوانده ست....

 • ناشناس
  ۰ ۰

  واقعا ک استخدامی برا ما معمولیا ک نیست فقط یه عده خاص رو میبرین شهرمن رشتمو امسال خانم عادی اصلا پذیرش نداشت این عادلانس؟

 • معلم
  ۰ ۰

  سلام شامل نیروهای آزاد هم میشه؟