کد خبر 492556

دومین واکنش به اظهارات بی‌اساس دونالد ترامپ؛

ظریف نسبت به هرگونه ماجراجویی علیه ایران هشدار داد

محمدجواد ظریف ضمن رد اتهام‌زنی دونالد ترامپ درباره حملات راکتی اخیر به سفارت آمریکا در عراق، به رییس‌جمهور آمریکا درباره هرگونه ماجراجویی علیه ایران هشدار داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران به اتهام‌زنی رییس جمهور آمریکا علیه ایران در خصوص حملات راکتی به سفارت واشنگتن در بغداد پاسخ داد.

محمدجواد ظریف در دومین واکنش توییتری به اظهارات بی‌اساس دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا علیه ایران به بهانه حملات راکتی اخیر به سفارت واشنگتن در بغداد، به ترامپ درباره هرگونه ماجراجویی هشدار داد.

رییس جمهور آمریکا بامداد امروز (پنجشنبه) در صفحه توئیتر خود، بدون ارائه هیچ مدرکی و صرف به اشتراک گذاشتن تصویری از چند گلوله خمپاره نامشخص، ایران را به انجام حمله راکتی روز یکشنبه به سفارتخانه آمریکا در بغداد متهم کرد.

وی در این توئیت نوشت: «سفارتخانه ما در بغداد روز یکشنبه مورد اصابت چندین راکت قرار گرفت. سه راکت عمل نکردند. حدس بزنید از کجا آمده بودند: ایران. اکنون ما زمزمه‌هایی از حملات بیشتر علیه آمریکایی‌ها در عراق می‌شنویم».

رییس جمهور آمریکا سپس تهدید کرد: «توصیه ایمنی دوستانه به ایران: اگر یک آمریکایی کشته شود، من ایران را مسئول آن می‌دانم. بازنگری کنید».

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (پنجشنبه) در توییتی در واکنش به توییت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و ایراد اتهامات بی اساس و تهدید ایران نوشت: قرار دادن شهروندان خودتان در موقعیت خطر در خارج، توجهات را از شکست‌های فاجعه‌بار در داخل منحرف نخواهد کرد.

ظریف همچنین در این توییت به تعدادی از توییت‌های ترامپ در دوران ریاست جمهوری اوباما که در آن مدعی شده بود باراک اوباما به ایران حمله خواهد کرد اشاره کرد. دونالد ترامپ در پایان دور اول ریاست جمهوری باراک اوباما گفته بود که وی با تهدید ایران به دنبال پیروزی در انتخابات است.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران ساعاتی بعد از این توییت، بعد از ظهر امروز پنجشنبه پیام توییتری تازه‌ای منتشر کرد. ظریف در این پیام به ادعاهای دروغین دولت «جورج بوش پسر» درباره وجود سلاح‌های کشتارجمعی در عراق اشاره کرد.

ظریف نوشت: «دونالد ترامپ از تصویری بی ارزش برای اتهام‌زنی بی ملاحظه علیه ایران استفاده می‌کند. دفعه قبل، ایالات متحده بر سر ادعاهای جعلی درباره وجود سلاح‌های کشتارجمعی، منطقه ما را نابود کرد، 7 تریلیون دلار هدر و 58976 نفر از آمریکایی‌ها تلفات داد».

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران افزود: «این بار (به مراتب) بدتر خواهد شد. ترامپ در حالی که در حال خروج (از ریاست جمهوری آمریکا است)، مسئولیت کامل هرگونه ماجراجویی را برعهده خواهد داشت».

پیش از این، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هم ادعاهای بی اساس آمریکایی‌ها به ایران را رد کرده بود.

خطیب زاده در پاسخ به اتهامات مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا که ایران را در پشت پرده حملات راکتی یکشنبه به منطقه سبز بغداد خوانده، در توئیتی نوشت: اتهامات ضدایرانی پامپئو را که آشکارا با هدف تنش‌آفرینی طرح شده، قویا رد می‌کنیم.ایران هرگونه حمله به اماکن دیپلماتیک را مردود می‌داند.

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران افزود: حضور نظامی ایالات متحده منبع بی‌ثباتی در منطقه ماست. هیچ میزانی از تحریف نمی‌تواند آمریکا را از شرارت‌هایش مبرا کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر