کد خبر 492516

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها خبر داد؛

برف و باران در جاد‌ه‌های ۱۵استان

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها با اشاره به بارش برف و باران در جاده‌‌های ۱۱ استان از جمله در جاده‌های تهران-شمال گفت: راننده‌های محورهای برف‌گیر و کوهستانی حتما ز‌نجیر چرخ و تجهیزات زمستان همراه داشته باشند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، علی اکبر آشوری ، در تشریح آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور‌، بیان کرد: بر اساس اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری و بیش از 2250 دستگاه سامانه ترددشمار برخط، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

* ترافیک نیمه سنگین در آزادراه کرج-تهران

وی در تشریح وضعیت ترافیکی محورهای تهران-شمال بیان کرد: در حال حاضر شاهد تردد روان در محورهای کندوان، هراز و فیروزکوه، ‌آزادراه تهران-شمال و آزادراه قزوین-رشت در مسیر رفت و برگشت هستیم.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها از بروز ترافیک نیمه سنگین در آزادراه کرج-تهران حدفاصل پل فردیس تا پل کلاک خبر داد.

* برف و باران در جاد‌ه‌های 15 استان/ راننده‌ها حتما زنجیرچرخ همراه داشته باشند

آشوری با اشاره به اینکه در ‌محورهای شمالی بارش برف و باران داریم، افزود: در حال حاضر بارش برف و باران در برخی از محورهای استان‌های اصفهان، خراسان رضوی، زنجان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

وی از بارش باران در برخی از محورهای استان های البرز، بوشهر، خراسان شمالی، فارس، قزوین، مازندران و گیلان خبر داد.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها تأکید کرد: راننده‌های محورهای برف‌گیر و کوهستانی حتما ز‌نجیر چرخ و تجهیزات زمستان همراه داشته باشند.

‌* ثبت 116 هزار تردد در یک شبانه‌روز در ‌آزادراه کرج-تهران

آشوری اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته بیشترین تردد جاده‌ای در آزادراه‌ کرج-تهران با 116 هزار و 33 تردد، آزادراه تهران-کرج با 105 هزار و 135 تردد و آزادراه کرج-قزوین‌ با 104 هزار و 715 تردد‌ ثبت شد.

* سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 17.7 درصد

وی افزود: کل تردد ثبت شده در شبانه‌روز گذشته در جاده‌ها‌ بر اساس رصد آخرین اطلاعات حاصل از 2300 دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل 1.4 درصد کاهش تردد را نشان می‌دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 17.7 درصد، بیشترین تردد بین ساعات 16 تا 17 و کمترین تردد بین ساعات 3 تا 4 صبح ثبت شد.

* نبودِ ایمنی دلیل انسداد 11 محور‌‌ ‌

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها گفت: در حال حاضر محور فرعی شمشک-دیزین، جاده قزوین - همدان در کیلومتر 110، محور گنج نامه-تویسرکان، محور‌‌ خرم‌آباد-پلدختر و جاده رامیان-اولنگ-شاهرود به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

آشوری افزود: همچنین در حال حاضر محور فرعی سی سخت-پادنا در استان کهگیلویه و بویراحمد، جاده شهداد-نهبندان، محور وازک-بلده در مازندران، ‌محور سروآباد-پاوه و جاده پونل - خلخال، به دلیل نبود ایمنی مسدود است.

وی با باین اینکه محور هراز شب گذشته بازگشایی شد یادآور شد: محور پدافند جنوب غرب - امیدیه در استان خوزستان نیز تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر