مسئول برگزار کننده آزمون اصلح خبر داد؛

اعلام نتایج آزمون اصلح معلمان +لینک

مسئول برگزار کننده آزمون اصلح، از اعلام نتایج آزمون جامع مهارت آموزان ورودی سال ۱۳۹۸ و افراد باقی مانده از سال های قبل خبر داد و گفت: مهارت آموزان می توانند از هم اکنون با ورود به سامانه هدف به نشانیhadaf.cfu.ac.ir از نتایج آزمون مطلع و نسبت به ثبت اعتراض خود از یکشنبه ۳۰ آذر ماه اقدام کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین، کچوئیان، مجموع شرکت کنندگان آزمون جامع مهارت آموزان ورودی سال 98  و افراد باقی­مانده از سال های قبل را 10 هزار و 801  نفر مهارت آموز اعلام و تصریح کرد: از این تعداد شرکت کننده تاکنون بیش از 85  درصد موفق به کسب گواهی صلاحیت های حرفه معلمی شدند.

مسئول برگزار کننده آزمون اصلح، درصد بالای موفقیت مهارت آموزان در آزمون برگزار شده را احتساب 65  درصد نمره بخش های سه مولفه فرهنگی، تدریس عملی و بخش کتبی ذکر کرد.

برای مشاهده نتایج آزمون اصلح معلمان و یا ثبت اعتراض اینجا کلیک کنید

کچوئیان، با اشاره به موفق نبودن حدود 15 درصد از مهارت آموزان برای کسب گواهی صلاحیت های حرفه معلمی، حداکثر بازه زمانی پیش بینی شده برای برگزاری آزمون جبرانی اصلح را 3 ماه آینده اعلام کرد.

این مقام مسئول، 718 نفر از مهارت آموزان را فاقد دریافت حد نصاب نمره لازم در مولفه تدریس عملی و یک هزار و 178 نفر مهارت آموز دیگر را هم نسبت به کسب حد نصاب نمره مولفه فرهنگی ناموفق خواند.

دبیر شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان، با تاکید بر پایش و رصد صلاحیت حرفه ای افراد برای ورود به دستگاه آموزش و پرورش افزود: سنجش و اندازه گیری دانش، مهارت و نگرش افراد برای ورود به سیستم آموزش و پرورش کشور را لازم و ضروری خواند و تاکید کرد: تمامی حقوق مربوط به مهارت آموزان در جریان برگزاری این آزمون اعمال و اقدام لازم به عمل آمد.

استاد دانشگاه، خاطر نشان کرد: در راستای جبران نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش وفق اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، فارغ التحصیلان علاقمند به حرفه معلمی از سایر دانشگاه های کشور پس از گذر از مراحل آزمون استخدامی، مصاحبه و گزینش با ورود به دانشگاه فرهنگیان و گذراندن دوره های مهارت آموزی می توانند وارد این حرفه شوند.

کچوئیان، ادامه داد: پس از پایان دوره های مهارت آموزی و گذر از آزمون اصلح، مهارت آموزان با دریافت گواهینامه صلاحیت های حرفه ای می توانند به افتخار معلمی نائل آیند.

مسئول برگزار کننده آزمون اصلح، در خصوص زمان اعلام نتایج آزمون جامع تصریح کرد: مهارت آموزان شرکت کننده در این آزمون می توانند از ساعت 15 امروز شنبه 29 آذر با ورود به سامانه هدف به نشانی hadaf.cfu.ac.ir  از نتایج آزمون مطلع شوند.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، در خصوص امکان اعتراض برخی از مهارت آموزان نسبت به نتایج اعلام شده اظهار داشت: فقط آن دسته از مهارت آموزانی که حد نصاب نمره را کسب نکرده اند می توانند از 30  آذر ماه تا ساعت 24 روز دوشنبه اول دی ماه به مدت 2 روز با ورود به سامانه هدف نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام کنند.

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، در پایان مسئولیت پیگیری این امر را از وظایف اصلی مهارت آموز برشمرد و تاکید کرد: مرکز سنجش این دانشگاه پاسخگوی اعتراض های خارج از زمان مقرر نخواهد بود.

این مقام مسئول تصریح کرد: نتایج اعلام شده آزمون اصلح، ملاک عمل مسئولان ذی ربط به منظور تمدید پیمان نامه و شروع فرآیند استخدام و تسریع و تسهیل صدور احکام افراد شرکت کننده در آزمون توسط وزارت آموزش و پرورش است.

گفتنی است: نتایج رسیدگی به اعتراض مهارت آموزان روز یک شنبه هفتم دی ماه سال جاری از طریق سامانه هدف اعلام خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    سلام من این سوالم که مدارس خوزستان شهریتان لالی امتحاناتشون حضوریع یا نه ولی هیچ کس نمیگه