کد خبر 488164

جزئیات نحوه ورود به سامانه آزمون اعلام شد؛

خبر مهم برای معلمان ماده۲۸

مسئول برگزار کننده آزمون اصلح، از اعلام جزئیات نحوه ورود مهارت آموزان ماده ۲۸ به سامانه آزمون ۲۱ آذر خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، رضا کچوئیان مسئول برگزار کننده آزمون اصلح، با اشاره به برگزاری آزمون جامع روز جمعه 21 آذر ماه اظهار کرد: همه مهارت‌آموزان مشمول آزمون کتبی اصلح، اعم از ورودی های سال 1398 و مهارت‌آموزان باقی مانده از فرایند ارزشیابی صلاحیت‌های حرفه‌ای سال‌های گذشته، فردا چهارشنبه 19 آذر از ساعت 14 تا 19 با استفاده از کد ملی و شماره دانشجویی به سایت آزمون‌های الکترونیکی دانشگاه فرهنگیان به نشانی azmoon.cfu.ac.ir مراجعه و پس از احراز هویت پیامکی، با تکمیل فرم اطلاعات حرفه‌ای، فایل سه سناریوی آزمون را دریافت کنند.

کچوئیان، مسئولیت مراجعه نکردن به سایت آزمون در زمان مقرر و انجام نشدن هریک از مراحل تست ورود، احراز هویت پیامکی، تکمیل فرم و دریافت سناریوها را برعهده شخص مهارت‌آموز دانست و تصریح کرد: مهارت آموزان با دریافت این فایل و مطالعه و بررسی آن می توانند با آمادگی کامل پاسخگوی سئوالات سناریو محور باشند.

وی از اختصاص زمان مناسب برای مطالعه فایل مذکور سخن گفت و یادآور شد: در جلسه آزمون، قبل از ورود به بخش سؤالات مربوط به سناریوها، فرصتی مناسب برای مطالعه فایل اختصاصی، پیش بینی شده است. بنابراین حین پاسخگویی به سؤالات مربوط به هر سناریو، زمانی برای مراجعه به سناریوها در اختیار ندارند.

افرادی که موفق به احراز هویت نشدند باید چه کار کنند؟

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، خطاب به مهارت آموزان گفت: چنان چه فرد یا افرادی موفق به ورود به سامانه آزمون، برای احراز هویت پیامکی نشوند باید از طریق ارسال پیام و یا تماس با شماره تلفن نماینده مرکز هوشمندسازی استان مربوطه مراتب را پیگیری و از تماس با شماره تلفن های سازمان مرکزی خودداری کنند.

وی، روز چهارشنبه را زمان در نظر گرفته شده برای ورود به سایت معاونت نظارت دانشگاه و سایر سایت های مدیریت امور پردیس های استانی به منظور دریافت شماره تماس نمایندگان مرکز هوشمندسازی هر استان اعلام کرد.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، از فعال بودن سامانه آزمون، دو روز قبل از برگزاری آزمون خبر داد و افزود: فرایند آزمون، صبح روز جمعه ساعت 9 صبح آغاز می‌شود. مهارت آموزان پس از اطمینان از ورود نهایی به سایت و احراز اصالت ورود، می توانند وارد سامانه آزمون شوند.

دبیر شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان، خاطر نشان کرد: اگر مهارت‌آموزان پس از زمان آغاز بخش نخست آزمون کتبی وارد سامانه شوند، زمان مورد نظر ذخیره نشده و تغییری در زمان بسته ‌شدن آن بخش از آزمون نیز صورت نخواهد گرفت.

 مسئول برگزار کننده آزمون اصلح، با اشاره به این که 5 دقیقه پس از شروع هر بخش آزمون کتبی، امکان ورود مهارت‌آموزان به سامانه وجود نخواهد داشت خطاب به شرکت کنندگان در آزمون تاکید کرد: طی دو روز باقی مانده به زمان برگزاری آزمون جامع، از تمهیدات پیش بینی شده برای ورود با کیفیت به جلسه آزمون، اطمینان کامل را کسب و در آغازین صبح روز جمعه پس از اطمینان از اتصال به سامانه آزمون به هنگام شروع آزمون وارد سامانه شوند.

کچوئیان، تصریح کرد: با اقدامات و تمهیدات از قبل تعیین شده بدیهی است، مرکز سنجش دانشگاه فرهنگیان در قبال نحوه ورود و کیفیت اتصال اینترنتی مهارت‌آموزان و تأخیر در ورود به سایت، عهده دار هیچ گونه مسئولیتی نخواهد بود.

وی، در ادامه افزود: از آن جا که پاسخ هر سؤال به صورت مجزا توسط مهارت‌آموز ثبت می‌شود، هر گونه قطع ارتباط مرورگر مورد پایش قرار می‌گیرد. در صورت ورود اولیه و قطع ارتباط، در هر زمان ممکن، امکان ورود مجدد به سایت وجود دارد و تا پایان زمان آن بخش از آزمون، سؤالات از همان نقطه قطع ارتباط، ادامه می یابد.

امکان بازگشت به سوالات قبل وجود ندارد

کچوییان امکان بازگشت به سؤالات قبل و اصلاح پاسخ برای مهارت‌آموزان را غیر ممکن خواند و از مهارت آموزان خواست: با توجه به مجازی برگزار شدن آزمون و متفاوت طراحی شدن سؤالات در قیاس با سال های گذشته، همچنین در نظر گرفته شدن شرایط این افراد، به دور از هر گونه حاشیه و صرفا با اتکا به دانش و مهارت خود پاسخگوی سؤالات باشند.

مسئول برگزار کننده آزمون جامع مهارت آموزان، از پایش‌ مراجع ذی‌ ربط و تحلیل پاسخ ‌های رسیده در راستای شناسایی افراد تخطی کننده سخن گفت و افزود: در صورت دریافت هر گونه گزارش در این خصوص، گواهی های صلاحیت حرفه ‌ای و گذراندن دوره مهارت‌آموزی فرد خاطی، در هر مرحله‌ای از خدمت، ابطال و امتیازات آن از فرد  سلب می ‌شود.

کچوئیان، با اشاره به محرمانه بودن سئوالات آزمون کتبی ارزشیابی صلاحیت‌ های حرفه ‌ای و تهیه شدن این سئوالات با هزینه وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه تاکید کرد: در اختیار قراردادن این سؤالات از طریق سامانه مجازی آزمون، صرفا برای پاسخگویی شخص مهارت‌آموز است. بنابراین هر گونه نشر کلی و جزئی سئوالات، حتی در حد یک سؤال و در گروه ‌های کوچک، به منزله جرم تلقی و علاوه بر سلب حقوق ذکر شده، علیه فرد خاطی اقدامات قضائی لازم نیز انجام خواهد شد.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، از مهارت‌آموزان با نیاز ویژه ای که شرایط و ضوابط استفاده از فرد منشی را دارا هستند خواست: در صورت احتیاج به زمان بیشتر برای پاسخگویی به سئوالات آزمون، روزهای سه شنبه و چهارشنبه، 18 و 19 آذرماه از ساعت 8 صبح تا 16 با مراجعه به سایت معاونت نظارت و یا دیگر سایت های مدیریت امور پردیس‌های استان خود با شماره تلفن در نظر گرفته ارتباط برقرار نموده و با ارسال مدارک مربوطه، هماهنگی لازم را برای حضور در یکی از پردیس‌ها یا مراکز دانشگاه فرهنگیان فراهم آورند.

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، در پایان میزان افزایش زمان در نظر گرفته شده برای این مهارت آموزان را 25 درصد اعلام و خطاب به مهارت آموزان با نیاز ویژه تصریح کرد: برای افرادی که خارج از پردیس‌ ها یا مراکز دانشگاه در آزمون شرکت می کنند، این میزان زمان لحاظ نخواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر