کد خبر 487204

هوای تهران همچنان آلوده است

کیفیت هوای پایتخت امروز - پانزدهم آذر- در پنجمین روز متوالی از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۱۱۱ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، کودکان و سالمندان است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۱۱۹ در شرایط ناسالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۹، ازن با شاخص ۱۳ ، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۵۵ و منواکسید کربن با شاخص ۳۰ بوده‌است.

ایستگاه ستاد بحران منطقه ۷ صدرنشین هوای سالم  

بر این اساس، ایستگاه‌های ستاد بحران منطقه ۷ با شاخص ۶۹، پونک با شاخص ۷۱ و شهرداری منطقه ۲۲ با شاخص ۷۲ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی جزو مناطق سالم بودند. 

ایستگاه پارک سلامت منطقه ۱۷ آلوده‌ترین هوای تهران

همچنین ایستگاه‌های پارک سلامت منطقه ۱۷ و شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۵۲، شهرداری منطقه ۱۱ با شاخص ۱۵۰ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده‌است.

۱۵ روز هوای پاک از ابتدای امسال تاکنون

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۸۱ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۶۲ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه‌ها در تهران به ثبت رسیده‌است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر