کد خبر 486734

دولت مشخص کرد؛

تعرفه جرایم رانندگی در سال ۱۴۰۰

با پیشنهاد دولت بناست جرایم رانندگی در سال ۱۴۰۰ با افزایش همراه شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  تسنیم، لایحه پیشنهادی دولت برای بودجه سال 1400 صبح امروز توسط دولت تقدیم مجلس شد؛ براساس تبصره 10 این لایحه تعرفه جرایم رانندگی 2 درصد افزایش می یاد که منابع حاصله به حساب درآمدی 150101 نزد خزانه داری کل کشور واریز می شود.

معادل مبلغ واریزی تا سقف 2 هزار میلیارد ریال جهت هزینه های معلولان شدید و خیلی شدید و ضایعه نخاعی ناشی از تصادفات رانندگی و پیشگیری از معلولیت در اختیار سازمان بهزیستی قرار می گیرد.

گفتنی است، بر اساس لایحه بودجه سال 1400 شرکت‌های بیمه‌ای مکلف هستند مبلغ 4 هزار میلیارد ریال از اصل حق بیمه شخص ثالث دریافتی را در جدولی که بر اساس فروش بیمه (پرتفوی) هر یک از شرکت‌ها تعیین و به تصویب شورای عالی بیمه می‌رسد، به صورت ماهیانه به درآمد عمومی ردیف 160111 جدول شماره 5 این قانون نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کنند.

وجوه واریزی شرکت‌های بیمه موضوع این بند به عنوان هزینه‌های قابل قبول مالیاتی محسوب می‌شود.

منابع حاصله در اختیار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، نیروی انتظامی و سازمان اورژانس کشور قرار می‌گیرد تا ردیف‌های مربوط به این دستگاه‌ها در جدول شماره 7  قانون در امور منجر به کاهش تصادفات و مرگ و میر هزینه شود، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف به نظارت بر اجرای این بند است.

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، نیروی انتظامی و اورژانس موظف هستند گزارش عملکرد خود را هر سه ماه یکبار از نحوه هزینه وجوه مذکور به بیمه مرکزی و سازمان برنامه و بودجه گزارش کند، تخصیص اعتبار سه ماهه به دستگاه‌های اجرایی فوق‌الذکر توسط سازمان برنامه و بودجه بر اساس عملکرد صورت می پذیرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر