کد خبر 486220

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران؛

کیفیت هوای پاییزی تهران سالم است

کیفیت هوای پایتخت امروز -یازدهم آذر- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ۹۰ در شرایط سالم است.

به گزارش اقتصادآنلاین، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۶۰ در شرایط سالم است.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۸، ازن با شاخص ۱۱، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۰ و منواکسید کربن با شاخص ۳۴ بوده‌است.

ایستگاه گلبرگ منطقه۸ صدرنشین هوای سالم 

بر این اساس، ایستگاه‌های گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۶۴، پونک و ستاد بحران منطقه  ۷ هر دو با شاخص ۷۳ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی جزو مناطق سالم بودند.

ایستگاه شهرداری منطقه ۲۱ صدرنشین هوای ناسالم

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۵۳،  فرمانداری شهر ری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۵۱ و شادآباد منطقه ۱۸ با شاخص ۱۴۸ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده‌است.

۱۵ روز هوای پاک از ابتدای امسال تاکنون

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۸۱ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۵۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه‌ها در تهران به ثبت رسیده‌است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر