کد خبر 486107

وزیرفرهنگ وارشاد اسلامی؛

کرونا را می‌توان از طریق افکار عمومی مدیریت کرد

وزیرفرهنگ وارشاد اسلامی، کرونا را یک مساله اجتماعی عنوان کرد که می توان از طریق افکار عمومی و اجتماعی مدیریت کرده و پیش بُرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سیدعباس صالحی روز دوشنبه در حاشیه نشست کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا، اظهارداشت: از زمان شیوع ویروس کرونا، رسانه های کشور نیز سهم قابل توجهی در اطلاع رسانی، اقناع و هم در مشارکت وسیع اجتماعی داشته و دارند.

وی با اشاره به جزئیات نشست کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا، گفت: در نشست امروز علاوه بر مروری بر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و کارکردهای کمیته اطلاع رسانی، تاکید بر این بود که چگونه می‌شود نقش اطلاع رسانی و اقناع اجتماعی را در مسیر آینده تقویت و تکمیل کرد؟.

صالحی همچنین با بیان این که رسانه‌ها در ادامه راه سهم بسیار مهمی را می توانند در اطلاع رسانی، ‌فرهنگ سازی جلوگیری و مقابله با ادامه شیوع کرونا ایفا کنند، اظهار داشت: کرونا یک مساله اجتماعی است که از طریق افکار عمومی و اجتماعی می توان مدیریت کرده و پیش بُرد.

عضو کابینه دولت دوازدهم در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید براینکه هم اکنون در شرایط خاصی هستیم که هم درگیر بیماری کرونا و هم مقایسه‌های کشور با فضاهای بیرونی وجود دارد ، تصریح کرد: باید توانمندی فرهنگ و قدرت ملی خود را از طریق مقابله با این ویروس نشان دهیم.

صالحی ادامه داد: شرایطی که در هفته گذشته و این هفته داشتیم نشان دهنده این است که مردم وقتی به نقطه ای می رسند که حس کنند این مشارکت ضرورت دارد همراهی‌ حداکثری را داشته و همراه همگام می شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خاتمه از تلاش ها و زحمات رسانه ها در انعکاس و اطلاع رسانی اخبار کرونا و پیرامون آن از ابتدا تاکنون تشکر و قدردانی کرد.

 با شیوع کرونا در ایران، در خارج از کشور جریان رسانه ای علیه کشورمان ایجاد شد که فضای ابهام و تهدید را تقویت می کرد از این رو معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با این جو و فضا وارد میدان مقابله با کرونا شد.

دوم بهمن سال ۹۸ جلسه ای با رسانه ها برگزار و آنها توجیه شدند .بلافاصله کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مستقر و اتاق خبر ۲۴ ساعته برای این کار تشکیل داد که حجم گسترده ای از اطلاعات در آن منعکس و به گردش درآمد.

در اتاق خبر با تاکید بر توجه به مرجع اطلاعات، مقابله با شایعات، واگذار کردن کار به رسانه و هدایت رسانه ای (اقناع و مشارکت مردم در مقابله با کرونا) عمل تاکنون با موفقیت انجام و همچنان با جدیت ادامه دارد.

با گذشت حدود ۱۰ ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور و تشکیل کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا ،جریان تولید محتوا به صورت ۲۴ ساعته در این اتاق در حال کنشگری و واکنش گری است.

اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا هر چند روز در یکی از دستگاههای اجرایی عضو تشکیل جلسه داده و پیرامون مسائل مختلف به ویژه موضوع کرونا به بحث و تبادل نظر می پردازند. و در نهایت تصمیماتی به  تصویب می رسانند. نشست امروز اعضای این ستاد امروز در وزارت کشور برگزار شد. این ستاد همچنین در محل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز تشکیل جلسه داده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر