کد خبر 483810

فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا:

محدودیت‌های جدید هنوز منجر به کاهش تردد نشده است

زالی گفت: گزارش‌های میدانی از روز گذشته در تهران نشان می‌دهد که محدودیت‌ها به آن شکلی که مد نظر ماست منجر به تقلیل تردد‌های درون شهری نشده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، علیرضا زالی، فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهراندر مراسم اهدای بسته‌های سلامتی که در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: در مرحله اول از محل کمک‌های مردمی پویش نذر سلامتی که به همت ستاد مقابله با کرونا راه اندازی شد، ۵ هزار بسته سلامتی آماده توزیع ویژه اقشار محروم است.

او افزود: این بسته ها شامل ۳۰۰ هزار عدد ماسک، ۵۰۰ هزار محلول ضدعفونی کننده دست و سطوح، لوازم و اقلام بهداشتی است، که  با همیاری مراقبان بهداشتی و شناسایی محلات و نقاط آسیب پذیر توزیع خواهد شد.

زالی تصریح کرد: گزارش‌های میدانی از روز گذشته در تهران نشان می‌دهد که محدودیت‌ها به آن شکلی که مد نظر ماست منجر به تقلیل تردد‌های درون شهری نشده است. هنوز ریتم مورد لزوم و  مطلوب ما در کنترل همه گیری در شهر تهران حاصل نشده است.

در این زمینه ببینید: 

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران بیان کرد: طرح محدودیت‌های دو هفته‌ای به عنوان لاک دان محسوب نمی‌شود. طرح فعلی یک طرح با محدودیت‌های نسبی است و امکان ارزیابی آن در حال حاضر مشکل است، چراکه تازه روز دوم اجرای آن است.

او افزود: این محدودیت در تهران هم شامل بخش دولتی، هم دستگاه‌های عمومی غیردولتی و هم دستگاه‌های خصوصی می‌شود و همه شهروندانی که از عدم اجرای این طرح شکایت دارند می‌توانند در شهرستان‌های استان تهران مستقیما به فرمانداری شهرستان و در تهران به فرمانداری استان تهران و یا به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران اعلام کنند.

زالی بیان کرد: تاکنون بالغ بر یک هزار و ۱۰۰ مورد شکایت در این رابطه واصل شده است، همه این شکایات به استانداری و فرمانداری ارسال شده و در حال پیگیری است.

او یادآوری کرد: دورهمی‌های خانوادگی یکی از دلایل افزایش ابتلاست، این دورهمی‌ها کانون اجتماع بیماری کرونا محسوب می‌شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: امیدواریم در روز‌های آینده با اعمال جدی‌تر محدودیت‌ها، شاهد تغییرات بیشتری باشیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر